PEOPLE: CANLI MÜZİĞİN YENİ ADRESLERİNDEN

17.01.2018 12:04:21

Canlı müzik dinlerken yemek yeme alışkanlığı geri döndü. Lezzetin ve müziğin aynı potada eridiği eğlenceli mekan şık atmosferi ile de dikkat çekiyor.

Petek KIRBOĞA - [email protected] / Fotoğraf Ertan DEMİRBİLEK - [email protected]

Dünyadaki tüm metropoller gibi yeme- içmenin ve eğlence sektörünün en iyi örnekleri deneyebildiğimiz İstanbul’da sektörün başarılı isimlerinden Tayfun Topal ile bir araya gelerek son günlerde adını sıkça duyduğumuz People’ı konuştuk.

People hangi lezzetlere yer veriyor?

People, arasında yöresel lezzetleri de bulabileceğiniz dünya mutfağına sahip bir mekan. Karma bir menüye’de sahip diyebiliriz aslında.  Menümüz de rissotto da var, pide de var,  Edirne Ciğeri’de var, ahtopot carpaccio da var... Bu kadar zengin bir menü sayesinde gelen her müşteriyi memnun etme şansımız oluyor.

En çok beğenilen yemeğiniz hangisi?

Biz Jüpiter Grup olarak istatistiklere çok önem veririz.  Ne çıktı, insanlar ne yedi, en çok ne tercih edildi veya edilmedi mi? Masaya bir yemek gitti geri mi döndürüldü ne oldu… Mutlaka çok dikkat ediyoruz niye döndü sebebi nedir nasıl düzeltebiliriz. Genel olarak People lezzetlerine baktığımızda ortalamamız aynı diyebilirim.  Gerdanlı Pideyle rissotto, Kuşkonmazlı Linguini hemen hemen eşit derece de tercih ediliyor. Çünkü burada her şey dahil bir sistemimiz var. Bir menümüz var ve üzerinde fiyat yazmıyor.  Kişi başı bir yemek ücretimiz var böylece gelen müşteri menüde istediğini istediği kadar yiyebiliyor. O yüzden de müşteriler birçok lezzeti deneyimleme fırsatı buluyor ve memnun kalıyor.

People'da hangi sanatçılar sahne alıyor?

Her Pazartesi Mehmet Erdem, her Salı Alişan, her Çarşamba Nükhet Duru, her Perşembe Cenk Eren, her Cuma Barbaros ve her Cumartesi Selen Selvi sahne alıyor. Yeni yıl da sürpriz isimlere açık olun.

Canlı müzik ve yemek konsepti tekrar gündemde bu ihtiyacı nasıl öngördünüz?

İstanbul’da artık bir yere ihtiyaç yok. Her gün bir yer açılıyor bir yer kapanıyor. Bunun sebebi de yeme içme sektöründe çok para var inancı olması. İşin gerçeğine bakarsanız bu işte çok para yok.  Öncelikle söylemek isterim ki biz Jupiter Grup olarak bir yer yaparken bizim için önemli şey ihtiyaç neyse onu vermek. Biz Jupiter Grup olarak o ihtiyaçlara bakıyoruz ve ilk başta kendime soruyorum ben ne istiyorum nasıl bir yer olsun isterdim.  Yıllar boyunca gece hayatını gezdim 13 yıldır yeme içme sektörünün içindeyim ve ilk defa “People” da şunu dedim keşke burada müşteri olsaydım.  Çünkü o kadar keyifli, o kadar güzel ki insanlar buraya geldiğinde sanki evindeymiş de evinde biri müzik ona canlı müzik yapıyormuş samimiyetine sahip. Öyle olunca da inanılmaz bir atmosfer inanılmaz bir ambiyans oluşuyor. Mekanın yapısı olarak zaten nerede oturursanız oturun sahneye dokunacak gibi oluyorsunuz. O da ayrı bir hava katıyor.

PAYLAŞ