İSTANBUL'UN YENİ LEZZET DURAKLARI

11.10.2018 15:25:09

Kültürlerin buluşma noktası İstanbul, bünyesine Akdeniz mutfağından yeni esintiler kattı. Yeni açılan restoranlar İtalyan ve İspanyol mutfağından lezzetli alternatifler sunuyor.

NİŞANTAŞI'NA YENİ BİR SOLUK: "GLENS "

Nişantaşı'nın kalbindeki Abdi İpekçi Caddesi'nde yeni açılan Glens, seçkin menüsü ve Boğaz manzarasıyla Akdeniz mutfağından seçkin lezzetler vaadediyor.  

Mekanın dekorasyonunda özel tasarım ahşap detaylar ve yeşil bitkiler dikkat çekiyor. 

"Tartar di Pesce Bianco", "Insalata di Carciofi", "Zuppa di Pesce" ve "Seabass Carpaccio" menünün öne çıkan lezzetleri arasında. Tatlılarda ise İtalyan mutfağının vazgeçilmezlerinden tiramisu ve son zamanların en popüler lezzetlerinden "San Sebastian Cheesecake", ziyaretçilere Akdeniz'den hafif lezzetler sunuyor. 

 

10.00 – 04.00 saatleri boyunca, haftanın 7 günü açık olan restoran çevre dostu malzemeler kullanması ve petfriendly olması ile de cazip bir seçim. 

Adres: Harbiye Mahallesi, Abdi İpekçi Cd. No:12, 34367 Şişli/İstanbul

Telefon: 0212 803 77 77 

KANYON'DA TAPAS DURAĞI: "THE STEEVE BY ISMET SAZ" 

İstanbul'un popüler duraklarından Kanyon, İspanyol mutfağından "tapas" lezzetlerini sunan "The Steeve by İsmet Saz"a merhaba dedi. Kanyon'un yeni mekanlarından Intema Yaşam'ın içinde bulunan restoranın menüsünde "Patates Gnocchi", "Taze Spagetti Karides" ve "Risotto Trufle" öne çıkan lezzetlerden. 

Restoranın dekorasyonunda en dikkat çekici noktalar açık mutfağı ve klasik ile moderni harmanlayan renk tercihleri. 

The Steeve by İsmet Saz, zengin şarap çeşitliliği, kokteylleri ve günün ilerleyen saatlerinde başlayan DJ performansı konuklara eğlenceli saatler vadediyor. 

Adres: Esentepe Mah. Büyükdere Cad. Kanyon No:185 / 153 Şişli

Telefon: 0212 353 53 11

İDDİALI BİR İTALYAN RESTORANI: "GALVIN RISTORANTE"

Maçka Palas'ta uzun bir restorasyon sürecinin ardından kapılarını aralayan "Galvin Ristorante", menüsünün yanısıra dekorasyonundaki seramik ve vitrayları ile de dikkat çekiyor. 

Üç bölümden oluşan restoranın bar, restoran ve bahçe kısımları bulunuyor. Roma'dan esinlenerek düzenlenen bahçede 80 adet canlı zeytin ağacı konuklara doğa ile iç içe bir deneyim sunuyor. 

Menünün öne çıkan lezzetleri ise tabi ki pizza, makarna ve tiramisu. 

Adres: Teşvikiye, Maçka Plas, Maçka Cd. No:33/B, 34365 Şişli/İstanbul

Telefon: 0532 672 74 75  

PAYLAŞ