İSTANBUL'UN EN LEZZETLİ PİZZACILARI

31.10.2018 15:44:58

Lara MUTLU –[email protected] / Fotoğraflar Pınar GEDİKÖZER

PİZZA EMİRGAN

Mekana gelenler mutlaka hangi pizzayı denemeliler?
Klasikleşen Margarita lezzeti, Izgara Sebzeler, Pancar ve Keçi Peyniri alternatiflerinin yanında; yöresel lezzetlerimizden kopmamak adına sunduğumuz Kaburgalı ve Kokoreçli pizza alternatifleri de denemelerini öneririm. Ayrıca Kuşkonmaz, Siyah Trüf, Izgara Sebzeler ve Nutellalı Pizza lezzetlerinin yanı sıra menüde yer alan tüm pizza alternatiflerini aynı zamanda glütensiz seçeneği olarak da tercih edebilme imkanı var.

İyi bir pizza yapmanın sırrı nedir?
İyi bir pizza, yapımında kullanılan ürünler ve yapım şekli ile doğru orantılıdır. Bizim lezzet sırrımız ise Pizza Emirgan’da kullandığımız 55 saniye yüksek ısıda odun ateşinde pişirilmesinden geçiyor. Pizza yapımına başlanmadan bütün sosları ve hamuru önceden hazırlıyoruz, 48 saat dinlendirdikten sonra pişirmeyi aktif aşçılarımızla gerçekleştiriyoruz. Yerli üreticilerden aldığımız organik ürünler ile ortaya çıkan lezzetli pizza çeşitlerimiz tadına bakanlar tarafından tam not alıyor.

Mekanın konsepti nedir?
Emirgan sahilinde yer alan Pizza Emirgan’da, Napoli tarzı enfes pizza lezzetlerini Türk damak adına uyarlayarak servis ediyoruz. Pizza Emirgan’a özgü sevilen İtalyan lezzetlerini paket servisi ile evde deneyimlemeyi de sağlıyoruz.

Adres: Emirgan Mahallesi, Sakıp Sabancı Cd. No:14, Sarıyer-İstanbul.

METRE PİZZA 

Mekana gelenler mutlaka hangi pizzayı denemeliler?
Bence ilk önce Margarita pizzayı denemeliler; çünkü pizzanın yaratıcısıdır ve pizzanın hamurunun, sosunu, kıvamını ve mozerellasının iyi olup olmadığını anlamanın tek yoludur. Pizzanın da her yemek gibi bileşenleri ile bir uyum sağlaması gerekiyor.

İyi bir pizza yapmanın sırrı nedir?
İyi ve doğru malzeme kullanmak ve pizzayı severek yapmak!

Mekanın konsepti nedir?
Konseptimiz pizzayı yuvarlak değil de uzun yapmamız; kişi sayısı arttıkça cm de artıyor.

Adres: Caddebostan Mahallesi, Ogün Sokak No:302/2A, İstanbul.

THE UPPER CRUST PİZZA

Mekana gelenler mutlaka hangi pizzayı denemeliler?
Menümüzdeki 41 çeşit pizzanın yanı sıra glütensiz, kepekli ve beyaz hamur seçenekleri de sunuyoruz. 10’dan fazla vegan ve vejetaryen pizzalamız mevcut. Acılı, sucuklu tam bir Türk lezzeti Rıfat’ın Acılı Pizzası ve Türkiye’de ilk olarak bizim yapmaya başladığımız BBQ Chicken misafirlerimizin favorileri. Tüm pizzaları olduğu gibi bu iki lezzeti bir pizzada yarı yarıya tercih edebilirler! Bir de her aya özel çıkardığımız pizzalarımız var. Trüflü Kabak Çiçekli en çok ilgi çekenlerden oldu. Önümüzdeki ay ise Upper Lahmacun geliyor. 

İyi bir pizza yapmanın sırrı nedir?
Gurme pizzada her ürün dükkanda tek tek yapılmalı, işlenmeli. İyi pizzamızın sırrı her gün temin edilen taze, kaliteli malzemeler, tarifi bizde gizli ince çıtır hamurumuz, özel üretim peynirimiz ve bu pizzaları yapıp servis eden takım arkadaşlarımızın keyifle uyum içinde işlerini severek yapmaları. 

Mekanın alametifarikası nedir?
Pizzanın üzerindeki “sağlıksızdır” etiketini çıkarmak için her gün değişen beslenme alışkanlıklarına adapte olmaya çalışarak bize gelen tüm misafirlere seçenekler sunuyoruz. Şu an vegan/vejateryen pizzacıyız diyebilecek kadar opsiyonumuz var. Domates sosu dışında altı çeşit sos, balıklı, etli, gurme şarküterili pizzalarımız bulunuyor.
Adres: Küçük Bebek Cad. No: 6, Bebek, İstanbul.

PAYLAŞ