FLORANSA'DA GUCCI GARDEN, RESTORANIYLA BİRLİKTE AÇILDI

10.01.2018 15:04:47

Floransa'da 2011 yılından bu yana Gucci Museum olarak hizmet veren Palazzo della Mercanzia binası artık Gucci Garden adıyla hizmet veriyor. Üç kattan oluşan binada satılan Gucci tasarımları başka hiçbir yerde bulunamazken, bina içinde açılan Osteria da Floransa'nın gözdesi olacak gibi gözüküyor.

Elif ÖKSÜZ - [email protected]

Daha önce duyurusunu yaptığımız Gucci bahçeleri, Gucci Garden ismiyle Floransa'da açıldı. 1337 yılında yapılan tarihi Palazzo della Mercanzia binasına verilen bu yeni yaratıcı alan, içindeki başka yerde bulunmayan Gucci tasarımları ve üç Michelin yıldızlı şef Massimo Bottura önderliğindeki Gucci Osteria ile civarın gözdesi olacak. 

Üç kata yayılan Gucci Garden'da Gucci aksesuarları da yer alırken, Maria Luisa Frisa küratörlüğünde Gucci arşivlerinin gözden geçirilmiş verisyonlarının görülebileceği bir sergi de yine bu binada. Hediyelik eşyaların satıldığı bölüm ise kesinlikle görülmeye değer!

Gucci'nin kreatif direktörü Alessandro Michele'in önderliğinde açılan ve fakrlı bir yaşam alanı olarak yorumlanan Gucci Garden, Michele tarafından "geçmişle gelecek arasında bir köprü" olarak yorumlanıyor. 

PAYLAŞ