HAYVAN DOSTLARIMIZ

06.05.2020 10:12:59

İzolasyonu kolaylaştıran unsurların başında hayvan dostlarımız geliyor. Geçmişten günümüze evcil hayvanları ile objektiflere poz veren ünlüleri derledik.

Derin Mermerci ve köpekleri

Derin Mermerci’nin köpeklere olan düşkünlüğünü sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Mermerci’nin köpekleri Marly, Benjamin ve Tufi’nin pozları görülmeye değer.

İdil Fırat ve Kar

İdil Fırat’ın Scottish Fold cinsi kedisi ile Instagram’da paylaştığı bu kare sizce de çok tatlı değil mi? Fırat’ın kedisinin ismi ise bembeyaz tüylerine yakışır şekilde Kar.

Marilyn ve Maf

Marilyn Monroe belki de çalkantılı ve depresif yaşamından evcil hayvanları sayesinde biraz uzaklaşıyordu. Monroe’nun en meşhur evcil hayvanlarından biri, kendisine Frank Sinatra tarafından hediye edilen Maf isimli Malta köpeği. Monroe ile Maf’ın ilişkisi hakkında yazılmış bir roman bile mevcut. Merak ederseniz İskoç yazar Andrew O’Hagan’ın kaleme aldığı “The Life and Opinions of Maf the Dog, and of His Friend Marilyn Monroe”yu okuyabilirsiniz.

Audrey ve Pippin

Audrey Hepburn’ün yavru geyiğini gördünüz mü? 1959’da o dönemki eşi Mel Ferrer tarafından yönetilen “Green Mansions” filmini çekilirken, setteki hayvan terbiyecisinin önerisi ile Pippin’i sahiplenen Hepburn’ün köpeği Mr Famour, Pippin’i başlarda kıskanmış, aileye yeni katılan bu sevimli yavruya iyi davranmamış. Küvette uyumayı alışkanlık haline getiren Pippin’in sonrasında ailenin maskotu haline geldiğine eminiz.

Elizabeth ve Teeny

Elizabeth Taylor köpeklere tutkusu ile bilinen ünlülerden. “Dame” unvanına sahip olan, çocukluğundan beri ekranlarda olan oyuncunun köpekleri ile çekilmiş pek çok fotoğrafı var. Burada Taylor’ı 4 Eylül 1947’de Teeny isimli kanişi ile SS Queen Mary’nin güvertesinde görüyoruz. Taylor ayrıca 1946 yılında “Courage of Lassie” filminde, Lassie isimli bir köpekle başrolü paylaşmıştı.

Marlon ve kediler

Marlon Brando’nun kedilere olan sevgisi Hollywood’un bilinen gerçeklerinden. Kedi sevgisini “Baba”nın elinden kedisini eksik etmeyen Don Vito karakterine de yansıtan Brando’nun “Ben kedimin evinde yaşıyorum” sözleri ise meşhur.

Eray ERKOCA – [email protected]

PAYLAŞ