İTALYA’NIN ABRUZZO BÖLGESİ’NDEN LEZZETLER DA MARİO’DA

04.05.2016 13:52:46

Abruzzo bölgesinin özel lezzetlerinin yer aldığı menüsü ile Da Mario İtalyan mutfağındaki ustalığını bir kez daha ortaya koyuyor.

Mükemmel lezzetteki yemeklerini, eşsiz sunumlarla bir araya getiren Da Mario, her mevsim yenilenen menüsünün yanı sıra iki ayda bir İtalya’nın farklı bölgelerinden yerel tatları da misafirleriyle buluşturmaya devam ediyor. Da Mario, Abruzzo bölgesine has yemeklerin yer aldığı menüsünü Mayıs ayının sonuna dek lezzet tutkunlarının beğenisine sunuyor.  

Kendine has peynirleri ve şaraplarıyla dikkat çeken Abruzzo bölgesinin yemekleri ‘Sapori Dell’Abruzzo’ ismiyle Da Mario Etiler ve Da Mario Kalamış’ta servis ediliyor. Limon, zeytinyağı ve yıllandırılmış ricotto peyniri ile sunulan ızgara mini kuzu şişler “Arrosticini, salmorigllo e ricotta salata”; siyah trüf mantarı sosu ile zenginleşen Kuşkonmazlı İtalyan Omleti; kaz ragu ve yıllanmış pecorino peyniri ile sunulan safranlı chitarrine; Sapori Dell’Abruzzo’nun özel lezzetlerinden sadece bir kaçı. Bakla püre ve brokoli filizlerinin eşlik ettiği biberiye ile marine edilmiş Fener Balığı ve pecorino peynirli yumurta sos, taze bezelye ve bakla ile sunulan ağır ateşte pişmiş kuzu eti “Agnello Cacio e Ova” et ve balık alternatifleri olarak menüde yerini alıyor. Çikolata ve armut ile servis edilen bademli kek Parrozzo ise bu özel yemekleri tamamlayarak damaklarda unutulmayacak bir lezzet bırakıyor.    

İtalya’nın farklı bölgelerine ait tatları misafirlerinin ayağına getiren Da Mario, İstanbul’un gelenekselleşen İtalyan restoranı olarak en farklı lezzetleri sunuyor. Taze ve sezona özel menüleri tatmak için İstanbul’un vazgeçilmez buluşma noktası olan Da Mario, zengin şarap menüsü ile de göz dolduruyor. Bahar ayları ile keyifli bahçe ortamında da misafirlerini ağırlamaya başlayan Da Mario Etiler ve Kalamış, hem gündüz hem de akşam saatlerinin vazgeçilmez adreslerinden olmaya devam ediyor. 

PAYLAŞ