ASENA SARIBATUR BAŞROLDE

13.07.2018 11:51:48

Şile’nin uçsuz bucaksız kumsallarında, güneşi takip ettiğimiz çekimde Asena Sarıbatur başrolde! Bir Akdeniz kadını olduğunu söyleyen Sarıbatur, güneş enerjisiyle yaşıyor!

Röportaj: Elif ÖKSÜZ TAŞKIN
Moda Editörü: Ece ŞİŞİK
Fotoğraflar: Semih Kanmaz
Saç: Talat KIvrak
Makyaj: Ufuk Celep
Moda Editörü Asistanı: Yaren Karabulut
Fotoğraf Asistanı: Tuna Üçok

Yaz mevsimi ile ilgili sizi en çok heyecanlandıran şey nedir?
Çocukluğunu Kaş/Kalkan’da geçirmiş, dört yaşında yüzmeyi öğrenmiş biri olarak denizin mavisine, tuzuna, güneşin en yakıcı haline bile hayran bir Akdeniz kadınıyım. Vücudum tuzdan kavrulurken güneşin sıcaklığını hissetmek, ardından buz gibi suya atlayıp saç diplerimde o serinliği hissetmek en sevdiğim şey. Ayrıca yaz mevsimi ile ilgili beni heyecanlandıran başlıca şey yine ben! Çünkü kendimi buluyorum. Enerjim, ruhum, çocukluğumu getiriyor bana. 

Bu yaz için tatil rotanız belli mi?
Bu yaz Kaş’a gidip oradan Kaputaş, Kekova, Patara, Meis yapacağım. Bu seriden önce bir Alaçatı, Bodrum kaçamağı var. Ağustos’ta da Puglia’ya gideceğim.

Yazın şehirde kalanlara neler tavsiye edersiniz? 
Aslında her ne kadar deniz, kum, tatil düşkünü olsam da, tek seferde çok uzun tatilleri sevmiyorum. Hep sık sık ama çok uzun olmayan tatillerden keyif alıyorum. Çünkü bir süre sonra şehrin kaosunu, yaşayan dinamizmini arıyorum. Benim yaşadığım şehir İstanbul ve burada da yaz mevsiminin keyifli geçtiğini düşünürüm. Uzun süre tatile çıkamayıp şehirde kalmam gerektiğinde de kendimi doğanın serinliğini bulabileceğim yerlere atarım. Riva, Polonezköy bu anlamda doğayla iç içe olan çok tatmin edici alternatifler sunuyor. Boğaz’ın serinletici ve büyüleyici rotaları da yazın şehrin olmazsa olmazı... Ayrıca İstanbul’da birçok farklı noktadan tekne ile çıkıp müthiş keyifli vakit geçirmek mümkün. İster eşsiz Boğaz manzarasını izlerken esen o rüzgarda serinleyin, ister Boğaz’ın açıklarında yüzün.. Sedef Adası harika plaj alternatifleri sunuyor. Gündüz güneşin ve denizin tadını çıkarıp akşam eğlenmek isteyenler için ise Kilyos bünyesinde yer alan farklı mekanların organize ettiği parti ve etkinliklerle doğru bir lokasyon. 

Favori tatil destinasyonunuz neresi? 
Kaş-Üçağız bölgesi kesinlikle favorilerimden. Ama Ege’ye de haksızlık edemem. Daha yumuşak olan, akşamları üşüten havası; ruhunuza kattığı huzurla Ege ve başta buranın gözdesi, tuhaf bir büyüsü olduğuna inandığım Bodrum da favorilerim arasında.
Geçtiğimiz yaz çok sıcak günler geçirdik. Sıcaklarla nasıl başediyorsunuz?
Öncelikle rahat ve sıcak havayla mücadele etmemi sağlayacak kumaşta kıyafetler tercih ediyorum. Günlük aktivitelerimi sıcağın yoğun olduğu saatleri es geçerek planlıyorum. Klimalı ortamların çok zararlı olduğunu düşündüğümden ve bu zararı kendi vücudumda hemen fark ettiğimden kapalı klimalı ortamlar yerine, şehirde olsam bile doğal esintisiyle rahatlatan deniz kenarı ya da yeşilliklerle dolu bölgeleri tercih ediyorum. Doğa her zaman bu anlamda bize yardımcı!

Bu yaz için gardırobunuza almayı planladığınız parçalar neler?
Miu Miu’nun çok severek giydiğim ballerinalarının hasır tabanlı versiyonları sezon başlarken gardırobuma girdi. Haute Couture moda haftası için şu an bulunduğum Paris’ten döner dönmez listemdeki diğer parçalar için arayışa gireceğim: Mysabella’nın hasır ve ahşap detaylı çantaları, Bago’nun renkli hasır çantaları, Maison La Plage’in kimonoları, Ponponiere’in deniz kabuklu küpeleri, Piece of White’ın iç ferahtlatan beyaz gömlekleri, jean şortlarla giymeyi hayal ettiğim The Jacquelyns’in oversize gömlekleri, Sobe Handmade’in fileli terlikleri, hatmaker.co’nun şapkaları radarımda. 

PAYLAŞ