HAMBURGER KRALİÇESİ

14.04.2017 16:08:27

Lara Sayılgan, moda çekimlerinin mutfağından kendi restoranının mutfağına hızlı bir geçiş yapıyor.

Beyza ÖZEL - [email protected] / Fotoğraflar: Serhat HAYRİ

Lara Sayılgan’ın moda dünyasına dair fotoğraf karelerine uzun zamandır aşinayız. “Sihirli Parmaklar” televizyon programıyla ekrandaki görünümüne, görsel haz vadeden video kliplerine, esprili, açık sözlü hoş sohbetine... Ama Nisan’ın en güzel günlerinden birinde, Ortaköy Eski Bahçe Sokak’ta zaten tanıdığınız biriyle tekrar tanıştığımızı söyleyebiliriz. Zira fotoğraf sanatçısı Sayılgan, büyük bir sürpriz yaparak Lara’s Gourmet Burger’i geçtiğimiz hafta açtı. 

Kariyerinize konservatuarda müzik bölümünde bir başlangıç yaptınız, sonrasında İngiltere’de medya ve fotoğraf okudunuz. Ardından moda fotoğrafçısı oldunuz, televizyon programcılığı, müzik videosu yönetmenliği yaptınız. Şimdi de gurme bir hamburgercisiniz... Bu süreç içerisinde neler öğrendiniz? Sizi neler yönlendirdi?

Hepsi sanatın birer dalı. Fotoğrafçılık, televizyon ve müzik videosu zaten iç içe bir dünya. Dolayısıyla birbirinden kopuk değil. Bunun yanında yemek dünyası tabii bambaşka bir alan. Ancak çocukluğumdan beri çok iyi yemek yapan bir ailede büyüdüm ve çok iyi yemek yaparım. Aslında uzun yıllardır mutfak, soslar ve birbirinden farklı lezzetler benim özgürlük alanım. Çünkü “ne kadar özgür bir iş yapıyoruz” desek de bize verilen işler günün sonunda sipariş çalışmalar. Yani bir fotoğrafı gazetenin belli bir sayfasına yerleştirmek için o fotoğrafı belli bir matematiğe göre çekmelisiniz. Dolayısıyla mutfakta daha özgürüm ve bu rahatlığı Lara’s Gourmet Burger ile etrafımdaki insanlarla, arkadaşlarımla, dostlarımla paylaşmak istedim. 

Restoran için Ortaköy’ü tercih etmenizin özel bir sebebi var mı?

Ortaköy’ün keyifli sokaklarından biri olan Eski Bahçe Sokak zaten benim stüdyoma ve evime çok yakın. Hemen iki sokak yukarıdayım. Henüz burayı açma fikri netleşmemişken öğle yemekleri için sık sık bu sokağa uğrardım ve şu an bulunduğumuz dükkanı her zaman çok beğenerek izlerdim. Gerçekten bazı şeylerin zamanı var sanırım. Bende de öyle oldu ve şu an o izlediğim dükkanın içinde, kendi “burger”cimde oturuyorum...

HABERİN TAMAMI ALEM'DE.

PAYLAŞ