YAZ SERGİLERİ

03.08.2018 12:28:52

Tatil için seçtiğiniz destinasyonlar, yaz boyunca devam edecek sergileriyle size farklı bir deneyim yaşatabilir: Birbirinden ünlü ressamların eserleriyle ufkunuzu genişletirken, vücudunuzu da dinlendirebilirsiniz.

Elif ÖKSÜZ TAŞKIN – [email protected]
 

American Art Posters of the 1890s

Palmer Museum of ArtPenn State University Park kampüsünde bulunan Palmer Museum of Art, 20. yüzyılın başında dünyayı ele geçiren poster çılgınlığını ele alıyor. Sergiyi 19 Ağustos’a kadar görebilirsiniz.
 

Warhol. Mechanical Art

Museo Picasso Málaga


 

Museo Picasso Málaga, 15 Eylül’e kadar sürecek sergiyle 
pop art akımının en önemli temsilcilerinden Andy Warhol’un 1950 ila öldüğü 1987 yılına kadarki karmaşık artistik prodüksiyonunu, kariyeri boyunca yaşadığı sanatsal değişimlerini de mercek altına alarak yaklaşık 30 yıllık bir retrospektif çiziyor. 

Frida Kahlo: Making Her Self Up

Victoria and Albert Museum


 

4 Kasım’a kadar görülebilecek sergide, ikonik Meksikalı ressam Frida Kahlo’nun özel eşyaları, mücevherleri, makyaj malzemeleri ve kıyafetleri sergileniyor. 1954 yılındaki ölümünden sonraki 50 yıl boyunca eşi Diego Rivera’nın isteği üzerine La Casa Azul’da kilit altında tutulan bu eşyaların yer aldığı koleksiyon ilk kez Meksika dışına çıkıyor.

Lorenzo Lotto.Portraits

Museo Nacional del Prado


 

16. yüzyılın önemli ressamlarından Lorenzo Lotto’nun portreleri Londra’da bulunan National Gallery ile iş birliğinde Madrid’de sergileniyor. 30 Eylül’e kadar devam edecek sergi, portrelerin psikolojik derinliği ve karmaşık sembolizmine odaklanıyor.
 

Rembrandt: Britain’s Discovery of the Master

Scottish National Gallery


 

Tarihin en önemli ressamlarının Britanya ile aşk ilişkisi, Scottish National Gallery’de 14 Ekim’e kadar izlenebilir. Rembrandt’ın İngiliz hayal gücünü ve dolayısıyla sanatını etkileyen eserleri de, sanatçıdan etkilenen diğer ressamların tablolarının yanında sergileniyor.

Tomma Abts

Serpentine Sackler Gallery

Alman ressam Tomma Abts, Londra’daki ilk solo sergisini Tory Burch sponsorluğunda Serpentine Sackler Gallery’de gerçekleştiriyor. Sergi, 9 Eylül’e kadar görülebilir.

Wanderlust

Alte Nationalgalerie

Rousseau’nun “doğaya dönün” çağrısı ve Goethe’nin “Sturm und Drang” şiiri ile 1800’lü yıllarda dolaşmak hayata olan modern farkındalığın bir ifadesi haline geldi. Fransız Devrimi ile başlayan hızlı sosyal değişimlere tepki olarak, bugün de varlığı hissedilen yavaşlatılmış benlik ve dünya bilgisinin yeni formları oluştu. Sergi, 16 Eylül’e kadar görülebilir.

 

PAYLAŞ