MELANKOLİK GÜN BATIMI

02.10.2018 16:24:19

Pilevneli, Fransız sanatçı ikilisi İda Tursic & Wilfried Mille’nin “Melankolik Gün Batımı” adlı kişisel sergilerine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Melankolik Gün Batımı 1950'lerde tanınan Bettie Page’e gönderme yapan beş iş içeriyor. Eserlerin biri soyut dışavurumcu tarzı ve katmanların varlığıyla çağdaş sanatçı Albert Oehlen’in işlerini çağrıştırırken, bir diğeri yüzey / derinlik ve temsiliyet / soyutlama arasında ki gerilimle Christopher Wool’un tarzını anımsatmakta. 10 Ekim - 1 Aralık tarihleri arasında sanatseverler ile buluşmaya hazırlanan sergiye Pilevneli Galeri ev sahipliği yapacak. 

İda Tursic & Wilfried Mille’nin resimleri, Rönesans’tan geç 20.yy’a, Raphael’in “Tempi Madonna”sından Cézanne’ın manzara resimlerine, Manet’nin janr resimlerinden Christopher Wool’un soyut tablolarına göndermelerle dolu olmaları ile bilinmektedirler. İkili işlerinde kendilerine ait sanatsal sorumluluğu hiç unutmadan, tutkudan eleştirel bir mesafeye uzanan çok geniş bir yelpazede birbirinden farklı duyguları ve düşünceleri ele alıyor. 

PAYLAŞ