ELİF BOYNER İLE SWEATERS HUB’DA BULUŞTUK

13.07.2020 15:39:39

Elif Boyner ile Sweaters Hub bahçesinde buluştuk, elimizde analog fotoğraf makinemiz ile bol bol fotoğraf çektik.

Sweaters olarak bu yaz neler yapıyorsun?

Bu yaz Sweaters Hub’da hayli yenilikler var. Kronotrop ve Taco Department ile iş birliğimiz başladı. Arkada saklı bir bahçemiz var; rüya gibi, tam bir kaçış bahçesi. Hamaklarımız, minderlerimiz… Çok keyifli oldu. İster antrenmandan sonra esnemek için gel, ister önden Kronotrop’un nefis kahvesini kap gel, antrenörünle gel veya kendi antrenmanını yap, bilgisayarını al gel, ‘home-office’ takıl... Evinin bahçesindeymiş gibi istediğini kap gel, hatta istersen kendi içeceklerini de getirebilirsin. Bu aralar havalar da bunaltıcı, duşlara çok ihtiyaç oluyor. Serinlemek için duşlarımızı da açtık. LG ile açık hava sinemalarımız da başladı. Çok heyecanlıyız. Her gösterimde 20-25 kişi ağırlayabileceğiz. Herkesin içi, aklı rahat etsin. Sinema akşamlarında misafirlerimizi gruplar halinde ağırlayacağız, herkes kalabalıkta tanıdıklarıyla daha rahat ediyor bu dönem. Tedirginlik yaratmaya ve sağlıksız ortama sebebiyete gerek yok. Sinemalara gelmek isteyenler @sweaterscommunity üzerinden bizle iletişime geçebilirler.

Kapıyı çalan herkes buradan içeri girebiliyor yani?

Sweaters Hub, sahilde yürüyen, koşan, bisiklete binen herkesin ihtiyaçlarını karşılamak için var. Yürüyüş veya antrenman öncesi sahile rahat çıkmak isteyenler eşyalarını kilitli dolaplarımıza bırakabiliyor ve antrenman sonrası duşlarımızda serinleyebiliyor. Aslında spor bahane bile olabilir. Duşlarımız üyelik sistemi ile kullanılıyor. Arka bahçemizi canlandırmak istedik. Grup dersleri konusunda temkinli davranmak gerektiği için online’da devam edelim, bahçemizi de yaşam alanı yapalım dedik. Bebek’te ferah, yeşil bahçelere hasretiz aslında. Bahçemizi canlandırmak için de Taco Department’ın nefis tacolarını sunmak ideal fikir geldi. Ağustos’a kadar bahçemiz herkese açık, Ağustos’tan itibaren üyelik sistemi olacak. Üyelik içerisine duşlar, kilitli dolaplar, antrenmanlar, bahçe kullanımı her şey dahil.

Yaz boyunca sosyal mesafeli etkinlikler devam edecek mi? Neler yapacaksınız?

Markalar sosyal mesafeli etkinlikleri için iletişime geçmeye başladılar. Bizim küçük açılış etkinliğimiz çok keyifli ve tam döneme uygun tatta geçti. Burası 50-100 kişilik lansmanlar için ideal bir yer. Kendi organize ettiğimiz grup derslerimize Ağustos sonunda başlamayı hedefliyoruz. Eğitmenler de kendi ders ve etkinlikleri için kulanabiliyorlar bahçemizi.

O kadar spor yaptıktan sonra taco yemek mübah mı?

Tabii ki! ‘Detox to retox.’ Şaka bir yana, hep şunu söyleriz: “Biz hayatı spor olan insanlar değil; spor, hayatının mantıklı ve sağlıklı bir parçası olan insanlarız.” Yani ‘healthfreak’liğe karşıyız.

Pandemi olmasaydı bu yazın senin için farklı yanı ne olurdu?

İşler konusunda farklılıklar oldu tabii. Onun dışında yaptıklarım ve yapacaklarım hep aynı. Küçük tatiller, aile ile bir arada, küçük arkadaş grupları ile küçük sosyalleşmeler. Benim için hep böyleydi aslında.

 Lara MUTLU [email protected] / Fotoğraflar: Zafer TEKTAŞ [email protected]

PAYLAŞ