AYŞEGÜL ULUÇ'UN YAZ ÖNERİLERİ

13.07.2018 17:23:02

Instagram hesabı kadar, stylIshtImes.net adresinde yazdığı blog yazılarıyla da “Blogger” olmanın tam anlamıyla hakkını veren Ayşegül Uluç, dünyanın dört bir tarafına yaptığı seyahatlerle ilgi çekiyor.

2018 tatil rotanız?
Yaza Singapur ve Bali tatiliyle başladım. Singapur’u çok seviyorum, o sebeple her sene yanına başka bir Asya ülkesi ekleyerek ziyaret ediyorum. Bu senenin talihlisi Bali oldu, Ubud mutlaka görülmeli! Yazın devamında ise Göcek, St.Tropez, Bodrum ve bir ihtimal Formentera planlarım var.

Yaz insanı mısınız, kış insanı mı? Neden?
Bu konuda net bir şey söyleyemiyorum çünkü ikisini de seviyorum. Bahar insanıyım diye düşünüyorum bu yüzden.

Şimdiye kadar yaptığınız en güzel yaz tatili ne zaman, nereyeydi?
Yurt dışı yaz tatillerimde İtalya’nın Capri ve Filipinler’in Boracay adasındaki seyahatlerim unutulmayacaklar arasında.Türkiye’de ise teknemizle Bodrum’dan çıkıp Knidos’da kısa bir mola verdikten sonra güneye dönüp Adaboğazı’ndan geçerek Bozburun Körfezi’nin kuzey kıyılarına demirlediğimiz tatil, anne ve babamla geçirdiğim keyifli günler ve devamlı denizde olmam sebebiyle hafızamdaki en güzel tatillerden biri. Dönüş yolunda gecelediğimiz Datça Körfezi’ndeki Palamutbükü ve Gökova Körfezi’ndeki Pabuç Koyu’na ise ayrıca bayılmıştım. 

Yaz gardırobunuzda mutlaka olması gereken parçalar?
Kot şort, mini elbiseler, çeşitli şapkalar, terlik ve sandaletler. Renk olarak bebek pembesi ve kırmızı bu yazki favori renklerim. 

“Bu yaz mutlaka okuyacağım” dediğiniz kitap var mı?
İkigai: Japonların Uzun ve Mutlu Yaşam Sırları isimli kitaba Mayıs ayında başlamıştım ancak araya giren başka kitaplar sebebiyle bitirmek kısmet olmadı. Yaz tatillerimden birinde bu kitabı okumak istiyorum.

Hafızanıza kazınan bir yaz filmi var mı?
Ischia’da geçen sahnelerinden dolayı Talented Mr. Ripley.

PAYLAŞ