PARİS'E TAZE KAN

27.09.2019 14:49:17

Paris'te moda haftası devam ederken moda tasarımcısı Simon Porte Jacquemus’un açtığı restoran Oursin, ismini bir Fransız terimi olan deniz kestanesinden alıyor.

Elif ÖKSÜZ TAŞKIN – [email protected]

Paris’te Galeries Lafayette Champs-Élysées’in birinci katında açılan Oursin, Jacquemus’un Akdeniz tutkusuyla örtüşürken ilhamını güneşin ısıttığı sahil kasabalarından alıyor. Champs-Élysées Caddesi manzarasıyla hemen ilgi odağı haline gelen mekan, beyaz duvarları ve seramikleri ile bize yazı anımsatıyor.

Tasarımı tamamen Simon Porte Jacquemus’a ait Oursin, yıl boyunca devam edecek bir yaz mevsimi hayaliyle ortaya çıktı. Oursin’deki tabaklar, artizan detaylar bize Jacquemus tasarımlarını hatırlatırken, daha önce Septime, Clamato, La Cave de Septime ve D’Une Île’de çalışan şef Erica Archambault’un hazırladığı lezzetler parmak ısırtıyor.

Menüde ilk bakışta dikkat çeken tatlar deniz kestanesi pate, Sicilya soslu linguine midye ve kırmızı tekir tuzlaması. Hardal yağı, Baeri havyarı ve kremşantiyle harmanlanmış patates püresi, Anthony Courteille’nin fırını Sain’den gelen özel ekmekler ise bizim favorimiz.

Sadece Pazar günleri kapalı olan mekana gitmeden önce rezervasyon yapmayı ihmal etmeyin!

PAYLAŞ