FERYAL GÜLMAN’DAN ALEM’E ÖZEL SOFRA

22.05.2019 16:30:38

Tarabya sırtlarında yer alan evinde bir araya geldiğimiz Feryal Gülman, mevsimden aldığı ilhamla ALEM Deco'ya özel bir sofra hazırladı.

Röportaj: Ceylan YENİACUN

Fotoğraflar: Fevzi ONDU

Video: Onur ATICI

 

Güneşli bir bahar gününde, evine davetli olduğumuz Feryal Gülman, uzun yıllardır severek kullandığını dile getirdiği Herend porselen yemek takımını, yakın dostları Beyza Uyanoğlu ve Neslişah Alkoçlar’ın yarattıkları dekorasyon markası Beyz-i Şah tasarımlarıyla buluşturarak ALEM Deco okuyucuları için ilham verici bir masaya imza attı.

 

Bu sofrayı hazırlarken nelerden ilham aldınız?

Biraz bahar havası olsun istedim. Kelebekleri çok severim, onlardan da esinlenerek romantik bir masa hazırlamaktı amacım... Farklı tonları bir araya getirmek hoşuma gider, özellikle de klasik çizgide. Bu tarz masaları seviyorum.

 

 

Sofranızda hangi markaların ürünlerine yer verdiniz?

Bu sofranın başrolü, Herend yemek takımıma ait. Herend’in birçok modelinden keyif alıyorum ama en beğendiğim deseni bu. Günlük hayatımda ise daha sade ve yalın tasarımlar kullanıyorum. Yine de Herend, her zaman favorim. Kadehlerim ise Saint Louis imzasını taşıyor. Çatal-bıçak ve servis takımlarında Christofle tercih ederim; artık onlara Beyz-i Şah ürünleri de eşlik ediyor. Bu sofrada gördüğünüz Amerikan servisleri, kuşlar, cam vazolar Beyz-i Şah’a ait. Bu tasarımları mağazada ilk gördüğümde, yemek takımlarımla kombinleyebileceğimi düşündüm ve derhal aldım.

 

Evinizin dekorasyonunu oluştururken nelerden ilham aldınız?

Ben şimdiye kadar hep, yaşanmışlığı olan mobilyaları sevdim. Bu nedenle kendi evim de genellikle antika parçalardan oluşuyor. Şimdilerde onları modern tasarımlarla birleştiriyorum ve bu çok hoşuma gidiyor. Mimar olduğum için evimle ilgilenmeyi ve yeni fikirler üretmeyi seviyorum.

 

Evinize en son hangi parçaları eklediniz?

Beyz-i Şah ürünlerini ekledim. Çünkü markanın ortaya çıkış sürecini yakından takip ettim ve her bir ürün için ne kadar emek harcandığını gördüm. Bu sürece dahil olduğum için hepsini severek kullanacağıma eminim.

 

RÖPORTAJIN TAMAMI BİR AY BOYUNCA ALEM DECO'DA. 

 

 

PAYLAŞ