MANHATTAN'DA 8,5 MİLYON DOLARLIK EV

06.08.2019 16:22:44

Manhattan’ın batı yakasında konumlanan dört katlı ev, bir dönemin ünlü oyuncusu Joan Crawford ve “Hayatımın aşkı” diye tanımladığı eşi Alfred Steele’e aitti. Şimdi ise ev 8,5 milyon dolara satılıyor.

Elif ÖKSÜZ TAŞKIN – [email protected]

Christie’s International Real Estate’in satışa çıkardığı Manhattan’daki ev, 1893 yılında inşa edilmiş. Evin bir özelliği de, civardaki Viktoryen tarzı kahverengi taşlara sahip diğer beş evle uyum içinde olması. Daha çok yakın bir tarihte yenilenen ev, dört kattan oluşuyor.

Evde altı yatak odası, dört banyo, full ekipmanlı şef mutfağı, özel çatıkatı terası vet eras bahçesi bulunuyor.

Orijinaline bağlı kalarak restore edilen ev, biraz daha günümüze uyacak şekilde modernize edilmiş aslında. Manhattan’da çok nadir rastlayacağınız bir de terasa sahip.

Burası, Joan Crawford’la tanıştığı dönemde PepsiCo’nun CEo’su olan Alfred Steele’in çocukluğunu geçirdiği ev aynı zamanda. Steele, Joan Crawford’ın dördüncü eşi ve aynı zamanda gerçek aşkım olarak tanımladığı kişi. Steele’in kalp krizi ile ani şekilde hayatını kaybetmesi ile sadece dört yıl evil kalabilen çift, sıklıkla seyahat etmekten hoşlanıyordu. Crawford, o dönemde Pepsi’nin elçisi olduğundan, eşinin ölümünden sonra da marka için seyahat etmeye devam etti.

PAYLAŞ