RAHATLATICI EV BİTKİLERİ

31.03.2020 15:19:00

Evinizi bitkilerle renklendirmeye ve yaşam alanlarınızda daha temiz bir hava yaratmaya ne dersiniz?

Evin havasını bitkilerle değiştirin! 

Evde sağlıklı bir hava solumak isteriz. Bunun için evi düzenli olarak havalandırmalı ve temizliğe de özen göstermeliyiz. Bitkiler de havayı temizleyerek bize yardımcı oluyorlar. Aşk merdiveni, kauçuk ağacı, İngiliz sarmaşığı, dracena, kılıç bitkisi, bambu, barış çiçeği, aloe vera, kurdele çiçeği bu bitkilerden bazıları.

Biraz daha yeşil!

Büyük saksılarda yetiştirebileceğiniz bitkileri seçtiğinize göre daha küçük saksılarda da succulent türlere evinizde yer verebilirsiniz. Etli yaprakları, mavi yeşil farklı tonlarıyla su tutar ve her zaman dikkat çeker. Farklı forma ve aynı isteklere sahip türleri bir araya getirerek geniş saksılar içinde düzenlemeler oluşturabilirsiniz. Üstelik bakımı da kolay olan bu bitkiler oldukça kanaatkârdır.

Bakım zamanı!

İşin en eğlenceli kısmı bitki seçimiydi kabul edelim! Bitkiyi seçerken evin hangi noktasına konumlandıracağınızı bilerek seçmelisiniz. Sizin yeşil görmek istediğiniz yer bitkinin istekleri ile uyum gösteriyor mu? Son yıllarda yapılan araştırmalar sonucu bitkilerin hissedebildikleri kanıtlandı. Bunun için siz siz olun bitkinize su verirken onunla konuşun, şarkılar söyleyin. 

PAYLAŞ