THOMAS SALOMON İLE TASARIM ÜZERİNE

20.11.2018 17:04:08

Yves Salomon markasının ikinci kuşak temsilcisi Thomas Salomon ile bir araya gelerek tasarımlarını ve hayatındaki lüksleri konuştuk.

Lara MUTLU - [email protected] / Fotoğraf Ertan DEMİRBİLEK

Moda sektöründeki en büyük sorunlardan biridir kürk. Büyük modaevleri ısrarla kürk kullanmaya devam eder. PETA ise protestolarını hız kesmeden sürdürür. “Kürk kullanmıyoruz” diyen markaların bile kürk kullandığı gerçeğinin sık sık gün yüzüne çıktığı günümüzde, bu konudaki en cesur markalardan biri hiç şüphesiz Yves Salomon. Markanın ikinci kuşak temsilcisi Thomas Salomon, “Yves Salomon’un DNA’sı kürk. Herkesin aksine kürkün en sürdürülebilir, en ekolojik ve en doğal materyal olduğunu düşünüyorum” diyor. 

Şu an gündeminizde ne var?
Moon Boot ile yaptığımız iş birliği. İlk kez bir ayakkabı koleksiyonuna imza attık. Yakında piyasaya çıkacak. Çok heyecanlıyım.

Yves Salomon deyince aklınıza ilk ne geliyor?
Kaliteli üretim ve tarih. Tarih benim için çok önemli. Rusya’dan göç eden bir aileyiz. Soğuk havalarda şık giyinmek bizim için önemli. Kürk en büyük kurtarıcımız. 

Kürke karşı bu kadar protesto varken?
Evet. Kürkün en ekolojik, sürdürülebilir ve doğal materyal olduğunu düşünüyorum.

Hayatınızdaki en büyük lüks nedir?
Çok sık seyahat ediyorum. Haftada bir kez. Dolayısıyla evimde yani Paris’te olmak benim için en büyük lüks. Paris’te sabahları motosikletle Seine Nehri’ni geçip işe gitmek bana ne kadar güzel bir şehirde yaşadığımı hatırlatıyor. Aynı şekilde İstanbul da Paris gibi tarih kokan muazzam bir şehir.

Seyahat etmek size bolca ilham veriyordur?
Kesinlikle. Paris merkezli bir markayız ama her ülkede ne oluyor, ne bitiyor öğreniyorum. 

PAYLAŞ