KENDİNE DÖNME!

20.03.2019 12:22:01

Mehtap Elaidi, “Yirmi yaşına bir sene kalmış bir marka olarak bir süredir biz de kabuğumuzu değiştirmek, yenilemek ve Mehtap Elaidi kadınının özüne bağlanmak istiyorduk. Bu anlamda bir ‘rebranding’ dönemini yaşarken koleksiyonumuzda bu temanın üzerine otursun istedim” diyor.

Lara MUTLU - [email protected]

Sizce bu sezon moda haftalarında öne çıkan en önemli tema neydi?

Aslında bir süredir podyumlarda ana akım koleksiyonların yanında söyleyecek yeni lafları olan daha özgür koleksiyonların da yer bulmaya başladığını görüyoruz. Bu sezon da aynı hava hakimdi bence. İnsanlar belli başlı modaevlerinin yanında özgürlükçü tasarımcılara da kucak açtılar. Ve hatta bazı ana akım modaevlerinin de gitgide bu markalardan feyz almaya başladıklarını hissediyoruz. Bir de elbette sosyal medyanın büyük kitlelere ulaşabiliyor olması gerçeğiyle gücünün daha da arttığının.

Bir koleksiyonun sizdeki ilk oluşum aşaması nedir?

İlk başta tasarım ekibimizle oturup temamızı belirliyoruz. Sonrasında tasarım detaylarını belirleyip eş zamanlı olarak renklere karar veriyor ve kumaş araştırmasına geçiyoruz, bir yandan da çizimlere başlıyoruz. Sonrasında tekrar bir takım olarak bir araya geliyor ve içinden seçtiklerimiz üzerinde çizim aşamasına devam ediyoruz. Netleştirdikten sonra da kumaş evlendirmesini yapıyor ve numune üretimine geçiyoruz.

Bu koleksiyonla ilgili sizi en çok ne heyecanlandırıyor?

Yeni bir tavır içinde yenilenmiş bir kadını podyuma taşıyoruz ve bu yenilenmenin getirdiği çok tatlı bir heyecan var.

PAYLAŞ