JIM CARREY’NİN KARİKATÜRİST YÖNÜNÜ BİLİYOR MUYDUNUZ?

29.10.2018 00:31:31

Jim Carrey’nin son iki yıldır çizdiği politik karikatürler, 10 Kasım’a kadar Los Angeles'ta bulunan Maccarone Gallery’de sergileniyor.

Elif ÖKSÜZ TAŞKIN - [email protected]

En sevdiğimiz oyunculardan Jim Carrey’nin Donald Trump’ın Kasım 2016’daki seçimlerden itibaren seçilmesine kadarki dönemde çizdikleri Los Angeles'ta Maccarone Gallery’de sergileniyor.

IndigNation: Political Cartoons by Jim Carrey ismini taşıyan sergi, Carrey’nin politik iklime olan bakışını gözler önüne seriyor. Carrey bu karikatürlerden üçünü Twitter hesabından alaycı alt metinlerle paylaşmıştı. Ancak bu sergi, tüm karikatürlerini görmek adına Jim Carrey için bir ilk.

Trump gibi bir medya figürünün başkan olmasından dolayı hiç mutlu olmayan Jim Carrey, düşüncelerini daha fazla içinde tutamadığından dolayı bu karikatürleri çizmiş ve takipöileriyle paylaşmaya başlamış. Carrey, bunları paylaşmayı ifade özgürlüğü olarak değerlendiriyor. Bunları paylaşması gerektiğini, bu sayede kendisini güvende hissettiğini düşünüyor. Aynı zamanda ününü de kullanarak, hem bir mesaj verdiğine hem de değişim için fırsat yarattığına inanıyor.

http://maccarone.net

PAYLAŞ