EDA KOSİF İLE BEŞ SORU-BEŞ CEVAP

01.07.2020 11:31:40

Eda Kosif ile ALEM'e özel beş soru, beş cevap!

Öncelikle ilk sorum dernek ile ilgili. ÇABA Derneği başkanı oldun bir süre önce. Neler hissediyorsun?

ÇABA Derneği’nin benim hayatımda çok özel bir yeri var. Uzun zamandır zaten çalıştığım bir dernek, yaklaşık bir senedir de başkanlık görevini üstleniyorum. Benim yumuşak karnım ÇABA Derneği, uyum içinde çalıştığımız, enerjisi yüksek üyelerden oluşuyor. Haliyle ben de bu görevi çok keyifle yapıyorum. Tabii ki büyük sorumluluk. Uzun senelerdir çok güzel projelere imza attı, harika işler yaptı. Ben de elimden geldiğince gönül veren tüm arkadaşlarımla birlikte daha da faydalı olmak için çabalıyorum.

Bayrağı devraldıktan sonra neler yaptın?

Aralık 2019’da Shangri-La Bosphorus İstanbul’da iki günlük Esefest’e (Evimizin Sağlık Elçileri) ev sahipliği yaptık. Yine bu proje için şehirlerimizi dolaştık, totalde ciddi bir topluluğun sağlık bilgilerini güncelledik. Tabii bunları hep o günün konusu ne ise o konudaki uzman hocalarımızdan destek alarak yaptık. Yine bununla ilgili üç pilot ilimizde konusunda uzman doktor ekibimiz tarafından eğitimler verildi. Ese 2018 senesinde başladığımız ve devam ettireceğimiz bir proje. ESE Sağlık Eğitimleri konusunda hassas davranıyoruz. Onun dışında pandemi dönemine denk gelen geleneksel alışveriş şenliğimizi bu sene online platforma taşıdık. Hepsiburada çatısı altında ÇABA Burada olarak yerimizi aldık.

Geleceğe yönelik yeni sürprizler var mı?

Yapmak istediğimiz ve bu dönemde beklettiğimiz projeler var. İnşallah her şey yoluna girdiğinde yine çok güzel ilklere imza atacağız.

ÇABA’nın yanı sıra aktif bir iş hayatın da var. Kariyerinde nasıl bir noktadasın?

Babamın vefatından önce aile işimize geri döndüm.O zaten bana çocuklar belirli bir yaşa gelene kadar ara ver ama sonra mutlaka iş hayatında olmalısın derdi, çok da haklı olduğunu düşünüyorum. Ben çocukluğumdan beri halıların için de büyüdüm, dedemden babama ondan da bize miras bu iş. Şu anda da otel ve benzeri projelerin halı ve duvar kağıdı ihtiyaçlarını karşılıyoruz.

Son olarak bir günün nasıl geçiyor?

Kahvaltı yapmadan asla evden çıkmam sonrasında işe giderim. Kısa bir haber turu yaparım eğer o gün başka program yoksa iş çıkışı eve dönerim. Cuma gününü de genelde kendime ayırırım. Hafta sonları da çocuklarla birlikte olurum.

Röportaj: Ceylan YENİACUN

Fotoğraflar: Zeynel Abidin AĞGÜL

Styling: Bengisu GÜREL

Saç: Erdem GÜL

Makyaj: Erkan ULUÇ 

Video: Fatih ER

Saç asistanı: Cansel ASLANLI 

Styling asistanı: Gözde EKİCİ 

Fotoğraf asistanı: Murat AĞGÜL

Mekan için Four Seasons Hotel Istanbul at the Bosphorus’a teşekkür ederiz.

RÖPORTAJIN DEVAMI BU HAFTA ALEM'DE.

PAYLAŞ