CAROLINE STANBURY İLE BEŞ SORU-BEŞ CEVAP

17.06.2020 11:38:44

Caroline Stanbury ile ALEM'e özel beş soru, beş cevap!

Hayat her geçen gün biraz daha normale dönüyor. Siz neler yapıyorsunuz?

Evet, dünyada milyonlarca insan işinden olurken veya koca koca şirketlerin iflasın eşiğine gelmesine ramak kalmışken altı ay boyunca bir yerde kapalı kalamayız. Bazı yerlerin ufak ufak açılmaya başlamasını görmek sevindirici. Şimdi küçük, yerel iş yerlerine destek olma zamanı.

Geçen yazdan bu yaza hayatınızda pek çok şey değişti. Nasıl geçti bu son bir sene?

Geçen yaz, Bodrum’da harika bir çekim yapmıştık sizinle. Gerçekten hayatımda değişen pek çok şey oldu. Eşim Cem Habib ile yollarımızı ayırdık. Hayatımıza artık sadece çocuklarımızın anne ve babası olarak devam ediyoruz.

Peki, nasıl geçiyor üç çocukla hayat?

Çocuklar haftanın bir bölümünde bende, bir bölümünde Cem ile kalıyorlar. Bunun hiç de sıkıcı bir durum olmadığını belirtmek isterim. Çocuklarım evdeyken, sabahları okula bağlanıp derslerini yapıyorlar. Ardından onların daha fazla bilgisayar, telefon veya tablet ekranına maruz kalmalarını istemediğim için birlikte aktiviteler yapıyoruz. Karantina sürecini iyi atlattığımızı düşünüyorum.

Daima pozitifsiniz. Bu ruh halinde kalmayı nasıl başarıyorsunuz?

Pozitif düşüncenin gücüne inanıyorum. Ve insanlar, kendilerinde iyi buldukları, güzel olduğunu düşündükleri şeyleri kendilerine söylemeliler. Negatif düşüncelere takılıp kalmak sizi daha pozitif yapmayacak. İyi şeylere odaklanmaktan ne zarar gelebilir ki?

Verebileceğiniz en iyi kariyer tavsiyesi ne olurdu?

Kendinizi kimseyle kıyaslamayın. Kimin ne yaptığı veya ne kadar maaş aldığı sizi ilgilendirmez. Kendinize odaklanın. Yaptığınız iş sizi mutlu ediyor mu? Olmak istediğiniz yerde misiniz? Yanıtlarınız olumsuzsa bu durumu nasıl değiştirebileceğinizi düşünün.

Röportaj: Lara MUTLU

Fotoğraflar: Jiyan Kızılboğa / Fabrika Photography

Styling: Hakan Öztürk

Saç ve makyaj: Blow Out & Go

RÖPORTAJIN DEVAMI BU HAFTA ALEM'DE.

PAYLAŞ