THE CHAINSMOKERS'IN EVİ

04.01.2019 14:41:09

2014 yılında #Selfie şarkısı ile çıkış yapan The Chainsmokers grubunun Alex Pall’u 1930’lu yıllardan kalan bir evi renkli ve stil sahibi bir mabet haline getirdi. Evi iki sene önce satın alan Pall, kendisine Hollywood’da bir “Rock Star” evi yarattı.

Elif ÖKSÜZ TAŞKIN – [email protected]

Alex Pall ve Andrew Taggart’tan oluşan The Chainsmokers grubunu #Selfie şarkılarıyla tanıdık, Grammy kazanan Don’t Let Me Down şarkısıyla ısındık ve Closer isimli şarkılarıyla hayranları olduk. Bir Grammy,  iki American Music, yedi  Billboard ve sekiz iHeartRadio ödülleri bulunan grubun üyesi Alex Pall’un evine de en az grubun şarkıları kadar hayran kaldık.Bundan neredeyse 90 yıl önce inşa edilen ev, yıllar içinde pek çok değişime tanık oldu. 80’li ve 90’lı yıllar yapılan değişiklikler, eve endüstriyel bir dokunuş getirdi. Hollywood Hills’te konumlanan ev için The Chainsmokers grubu üyesi, iç mimar Peti Lau ile anlaştı.

Lau, dekorasyonu ele almadan önce eve şöyle bir baktığında Alex Pall’un uygun gördüğü doğa temlalı duvar kağıdı ve turuncu koltuğu group orman temasına devam etme kararı aldı. Doğal fiber sehpa kullanarak duvardaki yapraklar ve leopard ve tribal desenli minderlerle uyum sağlamayı amaçladı. Dekoratörün Fas’ın Andy Warhol’u olarak tanımladığı Hassan Hajjaj’ın elinden çıkan turuncu, yeşil ve mavi renklerden oluşan tablonun işlendiği minderler bizce evin en dikkat eçekn dekoratif öğelerinden. Ve tabii ki Hint kenevirinden oluşan halının üzerine atılan Türk halısını da es geçmemek gerek!

Çoğunlukla Essential Home markasının kullanıldığı salon mobilyalarının ilham kaynağı 007 filmleri. Tamamen ceviz ağacından üretilen Monocles büfe, altın kaplama kapakları ile dairesel delikleriyle karakter sahibi bir görüntü çiziyor.

YAZININ TAMAMI BU HAFTA ALEM'DE.

PAYLAŞ