EVDE ÇALIŞMA TAVSİYELERİ

20.03.2020 14:28:14

İç mekan tasarımcısı Serra Kaslowski, evde olanlar için önerilerini paylaşıyor.

 

1. Evde çalışmanın en güzel yanı, kendi programınızı ve saatlerinizi belirleyebilmek. Dikkat edilmesi gereken nokta, evde sınırlar kalktığı için mesai saati kavramı da yok oluyor. Dolayısıyla saatleri belirlemek önemli yoksa kendinizi daima bilgisayar başında çalışırken bulabilirsiniz.

 

2. Bu dönemde sosyal mesafelendirme çok önemli. Ancak daha verimli bir gün geçirmek ve çalışmak için sabahları açık havada, kimseyle temas etmeden yürüyüş yapmanızı öneririm.

 

3. Bilgisayar başına geçmeden önce ev kıyafetlerinizi değiştirirseniz işe daha iyi motive olabilirsiniz.

 

4. Çalışma odanız yoksa kendinize bir köşe belirleyerek daima orada çalışabilirsiniz. Koltukta yayılarak çalışmak konsantre olmanızı güçleştirir.

 

5. Enerjinizi yükseltmek için çalıştığınız mekanda mum yakabilir veya masanıza taze çiçekler yerleştirebilirsiniz.

 

6. Sürekli ertelediğiniz ve bir türlü başlayamadığınız tüm işlerinizi iyi bir planlama ile yapmaya başlamak için ideal bir dönem. Ben vaktimi, yeni obje ve ürünler tasarlayarak değerlendiriyorum.

 

7. Umut etmekten vazgeçmemelisiniz. Yeni projeler hayal edip; onları nasıl hayata geçireceğimi planlayarak kendimi motive ediyorum.

 

8. Bir iç mekan tasarımcısı olarak en önemli tavsiyelerimden biri, evdeki dolapları elden geçirmeniz. Atılacakları ve ihtiyaç sahipleri için verilecek parçaları koli koli ayırıp hafifleyebilirsiniz.

 

9. Mutfak ve kütüphane raflarını düzenleyebilirsiniz. Alıp okumaya fırsat bulamadığınız kitapları okumak, size kendinizi çok daha iyi hissetirir.

 

10. Evde bahçeniz ve iç mekan bitkileriniz varsa onlara ekstra zaman ayırabilirsiniz. Toprak ve bitkiler, insanı daima rahatlatır. 

PAYLAŞ