NEW YORK'TA MODERN ÇİZGİLER

23.02.2018 18:20:09

New York’ta 1890 yılında inşa edilen karakteristik ev, renovasyondan geçerek tadına doyulmaz bir şehir evine dönüştürülmüş. Modern çizgilerde tasarlanan ev ince ayrıntılar ile sıcak bir atmosfere sahip.

Petek KIRBOĞA / [email protected]

New York’ta The Turett Collaborative’in  renovesini üstlendiği ev, doğal malzemelerin kullanımı ile öne çıkıyor. New York’un karakteristik evlerinden biri olan bu ev 1890 yılında inşa edilmiş. Şehrin simge yapılarından biri olan ev keyifli bir şehir yaşamı için ideal. New York’ta şehir merkezinde yer alan pek çok evin karakteristik özelliği yüksek tavanları ve küçük odaları. Manhattan Upper West Side’a taşınan çift, mimarlık ofisi ile çalışırken onlardan evin içindeki dar alan yapısını bozmalarını rica etmiş. Mimarlık firması seçtiği dokular, kullandığı renkler ile mekanı olabildiğince ferah bir görünüme kavuşturmuş.

Yemek masasının üzerindeki tavan ahşap çubuklar ile dekore edilerek yemek bölümünde doğal bir doku yakalanmış. Evin en büyük avantajlarından biri terası. Bir duvarının daha yüksek diğerinin daha alçak kullanılması yine ferahlık duygusunu desteklemiş. Uzun duvar, terası bir bahçe havasını verecek şekilde bitkiler ile donatılmış. Evde eğlenceli davetler vermeyi seven çift terasta arkadaşlarını rahatça ağırlayabilecekleri bir düzen tercih ediyor.

Çift üst katta bulunan oturma odalarına bir sauna eklemeyi ihmal etmemiş. Evin pek çok yerinde çağdaş resime yer verilmiş.

PAYLAŞ