IRON MAN'İN EVİNE DAVETLİSİNİZ

26.09.2018 16:26:08

La Jolla, Kaliforniya’da konumlanan Razor House’u sinemaseverler olarak yakından tanıyoruz. Çünkü ev, Marvel gezegeninin “Iron Man”i Tony Stark’ın filmdeki malikanesi. Ve şimdi satılık.

Elif ÖKSÜZ TAŞKIN – [email protected]

Robert Downey Jr’ın canlandırdığı “Tony Stark” karakteri, Marvel gezegenindeki kahramanlar arasında belki de en varlıklı ve evinin ihtişamına tanık olduğumuz tek kahramanı. Emlak firması Coldwell Bankers’ın satışa çıkardığı ev, hiçbir masraftan kaçınılmadan Wallace E. Cunningham tarafından tasarlandı. Cunningham’ın tasarım vizyonu lüks ve doğal elegansı bir araya getirerek milyarder bir playboy’un tam da isteyeceği bir ev yarattı. Belki de bu yaklaşımdan dolayı yönetmen Jon Favreau, Tony Stark’ın evi olarak burayı seçti.

2007 yılında inşa edilen ev, sadece Iron Man filminde değil, Calvin Klein ve Visa Black Card reklamlarında da kullanıldı. 2009 yılında çekilen Iron Man’in birçok sahnesinde görülen ev, 600 metrekarelik terası ve sonsuzluk havuzu ile Büyük Okyanus’a tepeden bakıyor.

Ancak filmde izlediğimiz evin dış görünümü, aslında Razor House’a ait değil. Parlak beton malzemesinden ve paslanmaz çelikten oluşan iç dekorasyon, uçsuz bucaksız bir kullanım alanına sahip olunmasına olanak sağlamış. Traverten taşından oluşan evin tüm zemini lüks dokunuşlar olarak karşımıza çıkıyor.

Evin kütüphanesinin zemini ve aile odasındaki tavan ise ceviz dokunuşlar ile farklı bir görünüme kavuşmuş.  Evin yatak odasının duvarları ise tamamen süet kaplama bir yapıdan oluşuyor.

Lükse yeni yorum

Dört yatak odası, dört banyo ve iki yarım banyodan oluşan ev, panoramik Büyük Okyanus manzarasına sahip. Evdeki tüm odalar, manzaradan sonuna kadar faydalanmak hedefiyle tasarlanmış. Yani iki master yatak odası, ana mutfak, servis mutfağı, dairesel salon, 78 şişe hazneli şarap dolapları ve kütüphaneden oluşan yemek odası duvardan duvara camlar sayesinde okyanus manzarasına hakim.

YAZININ TAMAMI ALEM'DE.

PAYLAŞ