TASARIMCI SOHBETİ: EMRE ERDEMOĞLU

28.08.2018 14:41:21

Hazırladığı erkek koleksiyonlarıyla Türk moda dünyasında hatrı sayılır bir yere sahip olan Emre Erdemoğlu, hikayelerin gücüne inananlardan. Onunla Sonbahar-Kış 2018/19 hikayesi üzerine konuştuk.

Lara MUTLU - [email protected] / Fotoğraflar Pınar GEDİKÖZER

Markaların kendi hikayelerini oluşturup; bunları etkileyici bir şekilde anlatmanın yollarını bulmaları, kendilerine yapacakları en faydalı yatırımdır. Çünkü insanlar hikayeleri yürekleriyle dinler ve onlara yüreklerinden karşılık verirler” diyen Emre Erdemoğlu, yaklaşık 10 senedir hikayesi olan koleksiyonlara imza atıyor.

Tasarım motto’nuz nedir?

Çalışmak, üretmek, çoğalmak.

Tasarımcılık yolunda öğrendiğiniz en önemli şey ne oldu?

Kurguladığınız koleksiyonun gücüne inanın. Hikayeniz önce sizin içinizi sızlatmalı. Siz gerçek anlamda hissederseniz duyguyu, bunu insanlara geçirmek mükemmel olacaktır!

Vücut yapıları nasıl olursa olsun erkekler mükemmel görünmeyi başarabilirler mi?

Tabii ki hayır. Vücut proporsiyonunuzla uyuşmayan bir kalıpla asla mükemmel görünemezsiniz.Ten rengi ve uyumu da çok önemli. Ayrıca mutlala stilinizi ön plana çıkaracak, ilham verecek aksesuarlar taşımalısınız. Saç traşınız ve kokunuz da bu kombinasyonun önemli parçaları…

Sonbahar-Kış 2018/19 koleksiyonunuz için nereden yola çıktınız?

“Kurşun Asker”in dramatik hayat hikayesinden yola çıktım.Tüm detaylarda kurşun asker figürünü ve hikayede geçen diğer ana karakterleri tel kırma nakış, baskı ve dokuma tekniği ile koleksiyonun bütününde kullandım.

RÖPORTAJIN TAMAMI ALEM'DE.

PAYLAŞ