ANNASTASIA SEEBOHM

27.11.2019 13:05:00

Dünyaca ünlü seyahat danışmanı Annastasia Seebohm, ALEM Dergisi ve Nef Reserve Kandilli ev sahipliğinde gerçekleşen ALEM Travel Talks için İstanbul’a geldi. 2020 adım adım yaklaşırken Seebohm ile yeni yılın yükselen trendlerini masaya yatırdık.

Eray ERKOCA – [email protected] / Fotoğraf: Ertan DEMİRBİLEK

Hollywood yıldızlarının da aralarında olduğu birçok ünlü isme seyahat danışmanlığı yapan, Oxford ve Atina arasında büyüyen Annastasia Seebohm ALEM Dergisi ve Nef Reserve Kandilli ev sahipliğinde gerçekleşen ALEM Travel Talks’un ilki için İstanbul’daydı. Yarı Yunan yarı İngiliz olan Seebohm’ın iki kent arasında geçen çocukluğu seyahat ve keşfetme arzusunu perçinlemiş. Çocukluğundan beri lüks segment marketlerin hayranı olan, yeni trendleri takip eden dünyaca ünlü seyahat danışmanının, Londra’da Quintessentially’yi hayata geçirdiğinde sektörü enine boyuna tanıma şansı olmuş. 2016’da New York’a taşınan Seebohm ile lüks yaşam idaresi ve seyahatin yükselen trendlerini konuştuk.

Quintessentially dünyanın ilk “lifestyle management” hizmeti veren şirketi. Nedir “lifestyle management”? İnsanlar günümüzde neden buna ihtiyaç duysunlar?
Üyelerimizin hayatlarındaki bütün detaylarla ilgileniyor, zamanlarını idareli kullanmalarına odaklanarak dünyanın farklı yerlerinde muhteşem deneyimler yaşamalarını sağlıyoruz. Üyelerimiz adına restoran rezervasyonu ve seyahat planı yapıyor, konserler ile spor aktivitelerine bilet ayarlıyoruz. Bakıcıya ihtiyaçları varsa bakıcı, galerileri için küratöre ihtiyaçları varsa küratör buluyoruz. Müzik öğretmeninin en iyisini onlar için ayarlıyor, düğünlerinde inanılmaz bir gün geçirmeleri için hazırlıkları biz yapıyoruz. Dünyanın dört bir tarafındaki yaşam koçlarımız, yılın her günü 24 saat üyelerimizin isteklerini karşılamak için hazırlar. Üyelerimizin hayatlarından en iyi şekilde verim almaları, organize olmaları için uğraşıyor, onlara ilham veriyoruz. 

Zaman yönetimi Quintessentially’nin köşe taşlarından. Peki ya siz ne kadar düzenli bir hayat yaşıyorsunuz. Bir gününüz nasıl geçiyor, bahseder misiniz biraz?
İnanılmaz planlı bir insanım. Yapılması gerekenler listesinin kraliçesiyim desem abartmış olmam. Her zaman ne zaman nerede ne yapacağımı bilir, bir adım önden giderim. Planlı bir insan olmak zamanımı arttırıyor ve daha esnek olabilmemi sağlıyor, ki bu işim için çok önemli. Ayrıca yoğun programımı düzenleyen yetenekli bir asistana sahibim. Çok sık seyahat ettiğimden, havalimanında çok vakit geçirdiğimden sakin ve sağlıklı kalmak önceliğim. Güne esneyerek, meditasyon yaparak ve smoothie içerek başlıyorum. E-mail’lerimi kontrol ediyor, konferans görüşmelerimi yapıyorum. Ofiste ve ofis dışında çalışıyor, iş arkadaşlarımla ya da müşterilerimle öğle yemeği yiyorum. Pazar günlerini ise dolu dolu geçiriyorum. Geçtiğimiz haftayı gözden geçiriyor, gelecek haftaya hazırlık yapıyorum. Bu pazartesine sakin ve odaklanmış olarak başlamamı sağlıyor.

İnsanların isteklerini tespit etmek için stratejiniz var mı?
Quintessentially’nin sorumluluğu irtibat halinde olmak ve devamlı merak etmek. Dünyanın farklı coğrafyalarındaki ekibimiz sürekli trendleri takip ediyor, insanların tutkularına yakın duruyorlar. Gayet verimli bir stratejimiz var. Veri ekibimiz sürekli öğreniyor ve yeni yerler ziyaret edip yeni fikirler duyarak deneyim kazanıyorlar. Müşterilerimizden ve üyelerimizden geri dönüş almaya epey zaman ayırıyoruz. Böylelikle sahici ilişkiler kuruyor, etkinlikler için doğru ortaklar ile çalıştığımızdan çok emin oluyoruz. 

RÖPORTAJIN TAMAMI BU HAFTA ALEM'DE.

PAYLAŞ