GÜLŞAH ALKOÇLAR İLE #TBT

01.08.2018 14:22:56

Gülşah Alkoçlar'ın 2015 yılında ALEM'e verdiği röportaj ile #tbt yapıyoruz.


Fotoğraflar: Ceylan Sözer - Styling: Burak Sanuk

Saç & Makyaj: Önder Tiryaki

Fotoğraf asistanı: Çelik Şengönül

Mekan: Alkoçlar Exclusive Alaçatı

Türk sinemasının sevilen oyuncularından Hülya Koçyiğit ile eski Fenerbahçeli futbolcu Selim Soydan’ın kızı Gülşah Alkoçlar, yaşadığı talihsiz hastalığı geride bırakarak sağlığına kavuştu. Yaşamında yepyeni güzel bir sayfa açan Gülşah Alkoçlar, iyileşmesi sonrasında ilk kez ALEM Dergisi’ne özel bir röportaj vererek duygularını anlattı. Alkoçlar Otelleri’nin sahibi eşi Ender Alkoçlar ile mutlu evliliğinden Neslişah ve Aslışah adında iki güzel kızı olan Gülşah Alkoçlar ile Çeşme’de “Alkoçlar Exclusive Alaçatı”da çok özel bir moda çekimi gerçekleştirdik. Gülşah Alkoçlar hayatına dair tüm sorularımızı içtenlikle cevapladı.

 


Eşinizle tanışmanız, evlenmeniz ve kızlarınız doğana kadar geçen süreçte neler yaptınız?

Sene 1969, Hülya Koçyiğit ve Selim Soydan’ın kızları olarak dünyaya gelmişim. Annemin dönemin meşhur sinema sanatçısı olması, babamın tanınan bir futbolcusu olması, benim de onlar sayesinde tanınmamı sağlamış. 5 yaşına geldiğimde ilk çocuk filmimi Gülşah Film adına çektiler. İlk deneyim, ilk heyecan, adeta kendi kendime oyun oynarken çekilmişti. Sonra ikinci ve üçüncü derken adıma kurulmuş olan Gülşah Film’in en küçük oyuncusu olmuştum. Annemle babam o yaşlarımdaki oyunculuk kabiliyetim ve aileme katkılarımdan dolayı benimle gurur duyduklarını sık sık dile getirirlerdi. Fakat okul hayatım başlayınca bir seçim yapmak zorunda kaldım. Doğal olarak okulumu tercih ettim. Seneler hızla geçti 14 yaşına gelmiştim. O zamanda bu zamanımdaki olduğu gibi Uludağ aşığıydım. Aşık olduğum Uludağ’da bir gün evleneceğim insanla tanışacağımı nereden bilebilirdim. Ender Alkoçlar ile Uludağ’da yılbaşı günü tanıştım. İlk görüşte aşk derler ya, ta kendisiydi! 1984 yılbaşı akşamında tanıştığımız ilk gece “Gülşah seninle bir gün evleneceğiz” dedi. Ben onunla yeni tanışmıştım ama o beni her sene Uludağ’a geldiğimizde uzaktan takip edermiş. Hatta evlendikten sonra resim arşivlerine bakarken ne görsek, ailece resim çektirmişiz, Ender arkada aynı resim karesi içinde çıkmış. Güzel bir hatıra oldu bizim için bu resim seneler sonra. 1988 Ocak ayında da evlendik, aynı sene Aralık ayında ilk çocuğumuz Neslişah dünyaya geldi. Neslişah bize uğur getirdi. 1993 Temmuz’da Aslışah dünyaya geldi. Artık ailemiz büyümüştü. Ben de tek çocuk olmanın verdiği bir hüzün hep vardı. Her zaman büyük ailelere özenirdim ama iş hayatına girince üçüncü çocuğa cesaret edemedim. İşimi seviyordum ilerlemek ve büyümek istiyordum. Çok çalışmamız gerekiyordu, bir taraftan kızlar büyüyordu, diğer taraftan Alkoçlar Otelleri büyüyordu. Ben zaten üçüncü çocuğumu bulmuştum, birlikte yola devam ettik.

 Eşinizin hayatınızdaki yeri nedir? Birlikte yaşadığınız ve unutamadığınız en güzel anınız nedir? Eşinizin size yaptığı en anlamlı sürpriz nedir?

Ender sürpriz yapmayı çok sever. Benim aklımdan çıkmayan ve çok etkilendiğim; İngiltere’de okuldayken hafta sonu annem beni almıştı ve birlikte kalıyorduk. Otelde odadayken telefon çaldı, Ender arıyordu “Lobiye inecek misin?” diye sordu. Ben de o anda anladım ki otelde beni bekliyordu. Çok heyecanlanmıştım, buluştuğumuz o gece bana evlenme teklif ettiği gecedir. Benim için anlamı en büyük sürprizdir.

İyileştikten sonra ilk röportajı ilk defa çok özel çekimlerle ALEM Dergisi’ne verdiniz, neler hissediyorsunuz?

ALEM’i aileme ve kendime yakın hisstettiğim için röportaj beni heyecanlandırdı. Bir araya geldiğimiz çekim ekibi çok değerli ve başarılı insanlardan oluşuyor. Bunun içine bir de dostluk girince “dinamik ALEM’le” başarılı bir iş çıkardığımıza inanıyorum. Güzel bir hatıra olacağına inanıyorum. İlerde sevdiklerimlede paylaşabileceğim keyifli bir röportaj ve resimler.

 

 

Tedavi sürecinizde neler yaşadınız? En büyük desteğiniz neydi? Siz hep pozitif, enerji dolu, sürekli gülen etrafına mutluluk saçan birisiniz. Karakterinizdeki bu güzel enerji iyileşme sürecini hızlandırmıştır muhakkak...

Pozitif yapım bana iyileşme sürecinde çok yardımcı oldu. Olayları insanları her zaman iyi yönleriyle empati kurarak değerlendiririm. Güler yüzüme gelince; mutlu bir aileden sevgiyle, büyüyerek geldim bu yaşıma, gülmek hatta gözlerin gülmesi beni çok etkiler.

Genç bir annesiniz, kızlarınızla arkadaş gibi duruyorsunuz. Kızlarınız Neslişah ve Aslışah ile diyaloğunuz nasıldır? Nasıl tanımlarsınız kızlarınızı?

Kızlarımla aramda az yaş farkı var, bu yüzden anneden çok arkadaş olmuşumdur onlarla. Annelik duygularım, onların korunmaya ve kollanmaya ihtiyaçlarında daha çok kendini gösterir. Anne gibi severim arkadaş gibi dertleşir, eğlenir, gülerim ve gezerim onlarla. Neslişah duygusal, manevi değerleri yüksek, çalışkan, iyi, başarılı bir iş kadını oldu ve iyi ve titiz bir anne olacağına inanıyorum. Aslışah özgüveni yüksek, hırslı, kararlı, iyi dereceyle eğitimine devam eden başarılı bir genç kız, aynı zamanda sporcu.

PAYLAŞ