AYŞEGÜL YÜREKLİ İLE MARKA KONFERANSI'NI KONUŞTUK

28.11.2018 12:53:53

12-13 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek MARKA Konferansı, 19. yılında yine birbirinden ilham verici isimleri ağırlıyor.

Elif ÖKSÜZ TAŞKIN – [email protected] / Fotoğraf: Begüm ÖZPINAR

Bu yıl bizim için ayrıca heyecan verici olan Marka Konferansı öncesinde, iş dünyasının en büyük fikir platformu hakkında Yürekli Yönetim Kurulu Başkanı Ayşegül Yürekli Şengör ile bir araya geldik. 

Sizi her yıl MARKA Konferansı konusunda büyük heyecan içinde görüyoruz. Heyecanınızı ayakta tutan şey nedir?
19 yıldır, her yıl bir öncekine göre çıtayı daha çok yükseltme iddiasıyla yola çıkıyoruz. Ne mutlu bize, bu iddiamızın hiç gerisinde kalmadık. Çünkü MARKA Konferansı kendi ruhuyla, sınırsız potansiyeliyle yavaşlamaya izin vermiyor. Konferansın benzersiz bir karakteristiği var ve kendisinin bu belirginleşmiş marka kimliği daha ileri ve daha yükseğe gitmek için itici enerjiyi sağlıyor. MARKA Konferansı tüm bünyesine işlemiş, en kılcal damarlarından ve tüm hücrelerinden fışkıran bu yaşam enerjisiyle aslında markaları olduğu kadar kendini de besliyor. Bu yönüyle benim için de eşsiz bir motivasyon kaynağı. Fikirlerde, uygulamada sınır tanımayan, kalıcı bir etki alanı olan, bağımsızlık ve cesaret gibi kavramların rüzgarıyla gelişen bir projenin yaratıcısı olmaktan daha motive edici ne olabilir ki!

MARKA Konferansı iş dünyası için de büyük ilham kaynağı. Peki siz ilhamınızı nereden ve nelerden alıyorsunuz?
Benim de en büyük ilham kaynaklarımdan biri MARKA Konferansı. Katılımcılarımızdan farklı olarak ben yaratım sürecinin her aşamasının içinde olduğum için bitmiş işin etkileşim gücünden yararlanmaktan çok, ağırlıklı olarak büyük resmi ortaya koyan tüm detaylardan besleniyorum. MARKA Konferansı aslında hayatın bir yansıması. Hayatın içindeki farklı alanların yaratıcı formüllerle buluşmasıyla yaratılan bir sentez. Bu çerçeveden bakınca en çok ilham aldığım kaynak hayatın içindeki detaylar. 

Bu yıl bizi ne gibi değişiklikler bekliyor?
Türkiye iş dünyasının en güçlü etkileşim platformu olarak anılan MARKA Konferansı’nın düzenli katılımcıları çok iyi bilirler: Konferans salonumuz bizim sihirli kutumuzdur. Bu sihirli kutuda yine katılımcılarımızı bekleyen birçok sürpriz var. Konferans katılımcılarımız salona girdikleri anda ne demek istediğimi anlayacaklar. Açıkladığımız programın çok ötesinde, sürpriz konuklarımızla ve bu eşsiz deneyim için kurgulanmış sayısız detayla bu yıl MARKA Konferansları 19 yıllık tarihinin zirvesini yaşatacak.

PAYLAŞ