PRENS HARRY VE MEGHAN MARKLE AŞKI NASIL BAŞLADI?

13.01.2020 15:38:11

Prens Harry ile Meghan Markle aşkı nasıl filizlendi? Bu büyük aşkın beraberinde getirdiği zorluklar, bugün ayrılık çanlarını sarayda çalıyor.

Amerikalı bir oyuncu olan Meghan Markle ve İngiltere Kraliyet Ailesi’nin varislerinden Prens Harry… İki farklı dünyanın insanı nerede bir araya geldi ve bu ilişki başladı. Herkesin bildiği gibi 2001 yılında yedi yıl süren ilişkisinin ardından Meghan Markle bir evlilik yapmış ancak 2013 yılında boşanmıştı. 2016 yılında ikiliyi ortak bir arkadaşları tanıştırdı. Prens, Markle’dan yalnızca üç yaş küçüktü. Annesini erken bir zamanda kaybetmişti. Onun gibi güçlü, ayakları üzerinde duran bir kadına hayatında ihtiyacı vardı. Kendisi için iyi bir rol modeldi. Markle, kendi alanında başarılı bir kadındı. Prenses Diana gibi insani yardım faaliyetlerine ilgi duyuyordu. Harry bunlardan etkilenmişti ve kısa süre içerisinde bu ilişki aşka dönüştü.
 

Kısa sürede büyük aşk
Uzun süre basından kaçan ikili, 2017 yılında Toronto’da gerçekleşen Invictus Oyunları’nda fotoğraflarının çekimine izin verdi. Yıl bitmeden, Harry, Prenses Diana’ya ait pırlantaların yer aldığı ve kendi tasarladığı yüzük ile Markle’a evlenme teklifi etti. Prens Harry evlilik teklifini, Kensington Sarayı’nda beraber tavuk pişirirken yaptı. Markle teklif ile ilgili olarak; “İnanılmaz bir sürprizdi. Çok tatlı, doğal ve çok romantikti. Tek dizinin üzerine çöktü” dedi. Büyük aşk! 

Medya ile aralar soğudu
2018 yılının mayıs ayında Windsor Kalesi’nde ihtişamlı bir düğün ile dünya evine girdiler. Sussex Dük ve Düşesi unvanlarını aldılar. 2018 yılının ekim ayında ise çocukları Archie Harrison Mountbatten-Windsor’ın haberini dünya ile paylaştılar. Bebekleri 6 Mayıs 2019’da dünyaya merhaba dedi. 
Süreç her ne kadar parlak görünse de böyle ilerlemedi. Bu zaman içerisinde, hem sevgililik hem de evlilik dönemlerinde çift hep basın ile çatışma halinde oldu. Özgürlük alanlarına saygılı olunması gerektiklerini savundular. Doğum yaptıktan sonra kraliyet geleneğini Meghan Markle bozdu ve bebeği ile özel bir bağ kurmak istediğini belirterek hastane önünde basına poz vermedi. Çoğu yorumcu bunun Markle’ın feminist inançlarına aykırı olduğu yönünde açıklamalar yaptı. 

Yeni yılda Kanada
2019 yılında çift ITV kanalına röportaj verdi. Markle, röportajda kendisine çoğu kişinin hamileliği sırasında iyi olup olmadığını sormadığını söyledi. Yapılan baskıların hamileliği ve anneliğini etkilediğini anlattı. Öte yandan Markle, Prens Harry ile beraber medyanın yoğun ilgisinden nasıl kurtulduklarını ifade etti. İngiltere Kraliyet Ailesi’nin bir üyesi olarak ise uğraşacakları mücadeleler hakkında hiçbir fikri olmadığını dile getirdi. Güney Afrika’yı ziyaret eden çift, ardından aynı röportajda Güney Afrika’ya yerleşmenin iyi bir fikir olabileceğini belirtmişti. Ayrılık sinyalleri aslında önceden verilmişti.  
2019 yılının aralık ayında ise çift görevlerine bir süre ara vererek ailece Kanada’ya gitti ve 2020’ye orada girdi. Dönüş yapar yapmaz ise ayrılık haberini paylaştılar ve Meghan Markle ardından Kanada’ya geri dönüş yaptı. 

PAYLAŞ