PRENS HARRY İLE MEGHAN MARKLE NASIL GEÇİNECEK?

13.01.2020 16:04:48

Prens Harry ve Meghan Markle zor bir karar verdi, üst düzey görevlerinden ayrıldı ve mali açıdan bağımsızlıklarını istedi. Eğer kraliyet tarafından bu ayrılık kabul edilirse çift nasıl geçinecek ve para kazanacak?

Sussex Dük ile Düşesi Prens Harry ve Meghan Markle zor bir karar verdi ve mali açıdan bağımsızlıklarını istedi. Üst düzey görevlerinden ayrıldıklarını ve maddi olarak bağımsızlıklarını kazanmak istediklerini ifade eden bir açıklamada bulundular. Peki bu mümkün mü? Bugüne dek nasıl geçindiler? 
Sussex Royal web sitesinde yer alan bilgilere göre İngiltere Kraliyet Ailesi’nin üyesi olan Sussex Dük ile Düşesi’nin geçiminin günümüze kadar olan masraflarının neredeyse yüzde 95’i Galler Prensi Prens Charles; diğer yüzde 5’i ise Egemen Hibe üzerinden karşılanıyordu. Güvenliklerini ise halkın ödediği vergilerle Londra Emniyet’i sağlıyordu. Özel zamanlardaki seyahatlerini her zaman kendileri ödediler. 
Yalnızca 2018 yılında Meghan Markle’ın masraflarının kişisel ve kamu görevleri ile beraber 5 milyon sterlinden yüksek olduğu ifade ediliyor. Markle’ın oyunculuk yaptığı dönemden elde ettiği mal varlığının ise bugün 5 milyon dolara yakın olduğu tahmin ediliyor. Prenses Diana’dan Prens Harry’e kalan mal varlığının ise 25 milyon dolar civarında olduğu diğer tahminler arasında. 

Neler yapabilirler?
Eğer çift maddi bağımsızlıklarını elde ederlerse; Meghan Markle ekranlara geri dönebilir veya kitap yazabilir. Daha önceden Londra’daki Grenfell Kulesi’nde yangın sonucu evlerini kaybeden kadınların kurduğu dayanışma mutfağından çıkan tariflerle çıkan “Together” isimli bir yemek kitabının ön sözünü yazmıştı. Yaşanan olayların ardından, kitabın satışlarının arttığı ifade ediliyor. 
Ayrıca, “Aslan Kral”ın Londra’da gerçekleşen film galasında çekilen bir videoda Prens Harry’nin eşi Meghan Markle için Walt Disney’in CEO’su Bob Iger’dan seslendirme amacıyla iş istediği duyuluyor. Bu nedenle Markle, seslendirme alanında da ilerleyebilir. Ayrıca hayal ettikleri yardım kuruluşunu kurabilirler. Veya daha önce patentini aldıkları Royal Sussex markası ile çalışmalar yapabilirler. 

PAYLAŞ