CLICK CELEBRATION'IN KURUCULARINDAN YILBAŞI MASASI

20.12.2018 12:56:22

Click Celebration’ın kurucuları Daphne Behar ve Selin Erbeş, ALEM için bir yılbaşı sofrası hazırladı ve şık bir masanın olmazsa olmazlarını anlattı.

Lara MUTLU - [email protected] / Fotoğraflar: Fevzi ONDU

Click Celebration’ı kurmaya nasıl karar verdiniz?
Daphne Behar: İkimiz de her zaman yakın çevremiz için masalar hazırlardık, sürprizler organize ederdik. Uzun yıllardır yakın arkadaşız. Bir hayalin peşinden gidip arkadaşlığımızı ortaklığa da çevirmek istedik. 
Selin Erbeş: İşimizi aşkla yaparken işimize aşık olduk. Kişinin kutlama ruhuna ve hedefine uygun sıra dışı masalar kurmak ve butik her türlü daveti organize etmek bizim için büyük bir keyif.


Bu yılbaşı masası için ne size ilham verdi?
D.B.: Seyahatlerde gördüğüm vitrinler, sergiler; özellikle son Paris seyahatimdeki Klimt, Picasso ve Miro’nun sergileri ile David Stark’ın yaratıcılığı bana oldukça ilham verdi.
S.E.: Yaratıcılığımızı sınırsız kullanabileceğimiz bir iş yapınca gördüğümüz her şey bize ilham kaynağı oluyor.

Masanın başrolünde neler var?
S.E.: Bu sofrada başrol artizanal aksesuarların. Siyah ve gold renkli aksesuarları, klasik bir yemek takımı, kala, ortanca ve manolya gibi çiçeklerle birleştirdik. En önemlisi masaya karakter kazandıracak bir masa örtüsü tercih ettik.
D.B.: Güçlü renkleri kullanarak, zıtlıklarla doğan gücü ortaya çıkarttık. Günün modernist ve geçmişin aristokrat malzemelerini birleştirdik.

PAYLAŞ