YENİ SEZONA İLK BAKIŞ

23.08.2018 01:38:09

Gardırobunuza yeni parçalar eklemeden önce 2018/2019 Sonbahar/Kış Erkek Koleksiyonları’nda öne çıkan trendlere göz atmaya ne dersiniz?

Alexander KOKOSKERIYA – [email protected]

Sofistike deri ceketler

İlk çağlardan beri geniş bir şekilde kullanılan ve en doğal materyal olan deri özellikle yeni sezonda farklı ceket formlarında yükselişe geçecek. Uzun ve kısa trençkotlar, aviator bomber ceketler, biker montlar, shearling kabanlar gibi en hip parçaların hepsi farklı derilerden yapılmış ve önümüzdeki kış boyunca karşımıza bolca çıkacak. Klasikleşmiş olan siyah, kahverengi ve gri tonlar dışında gardırobunuzdaki kombinlerde şarap bordosu ve yosun yeşili gibi cesur tonlara da yer açmaya hazırlanın, çünkü bu kış hem sıcak hem de çok renkli geçecek.


Salaş 90’lar

90’li yıllarda özellikle babalarımızın sadece spor yaparken giydikleri eşofman üstleri ve eşofman takımları, yüksek belli jean’leri, kocaman ve kaba spor ayakkabıları, beyaz çorapları, bel çantalarını ve dökümlü kazakları hepimiz çok iyi hatırlıyoruz. Bu kış bu parçaları sadece hatırlamakla kalmıyoruz;  bu ‘biçimsiz’ giyim stili günümüzün rahatlığı ve hızlı tüketim sendromuyla birleşerek gardırobumuzun bir kısmını ele geçirmeye hazırlanıyor. Geçmiş yıllarda severek takip ettiğimiz ‘boy band’ grubu üyelerinin bu son derece karmaşık ama cesur moda akımının en önemli temsilcileri olduğunu unutmayın.

Bohem 70’ler

Havaların soğumasıyla birlikte geçmişe doğru sıcak bir yolculuğa çıkmaya hazırlanın çünkü bu kış öne çıkan en nostaljik trend şüphesiz Bohem 70’ler olacak. Eşarplar, leopar desenler, İspanyol paça pantolonlar, renkli baskılar, kadife ceketler, uzun kürkler, balıkçı yakalar ve daha neler neler… Kimileri nostaljik filmlerden fırlamış beyefendilere benzemek isteyebilir, kimileri ise hippi ruhunu özgür bırakmayı tercih edebilir. Bohem akımın güzelliği de burada çünkü hiçbir şey için hiçbir zaman geç değil, önemli olan abartmadan retro havalı fakat modern parçaları birbirleriyle doğru bir şekilde kombinlemek.

PAYLAŞ