PLAJ ÇANTANIZDA NE VAR?

25.07.2018 14:48:00

Tatile çıkarken yanınıza alacağınız kilit parçaları hafife almayın.

Alexander KOKOSKERIYA – [email protected]

Tatile çıkmanız valizinize sadece en rahat kıyafetlerinizi doldurup tarzınızdan ödün vermeniz anlamına gelmiyor. Konforunuzdan ödün vermeden kilit parçalarla kombinlerinize şık bir dokunuş katmanız mümkün. 

Şort mayolar
Geçtiğimiz seneye kıyasla bu yaz şort mayolar oldukça kısa. Erkekler plajlarda çok renkli, farklı grafik desenli ve özellikle çiçekli parçaları tercih ediyor. Bu senenin trendi olan 60-70’li yılların özgür ve yenilikçi ruhunu sahillerde herkes yaşayacak. Mayo seçerken mutlaka kalitesine ve işlevselliğine dikkat etmelisiniz. Çabuk kuruyan kumaşları ve cepli modelleri seçin ki tatil boyunca hem rahat hem de dinamik olun.

Üst giyim
Şortlarınızı en doğru tamamlayacak parçalar tabii ki tişört, atlet ve kısa kollu gömlekler. Bu yaz rengarenk ve desenli polo yakalar sahilleri çok eğlendirecek. Düşük yakalı ince koton atlet ve tişörtler sizi ferah tutacak. Keten ve koton kısa kollu gömlekler stilinize casual bir görünüm katarken rahatınızı da ön plana çıkarıyor. Akşam saatleri için keten uzun kollu özellikle beyaz ve toprak tonlarında gömlekler tercih edebilirsiniz.

Güneş gözlükleri
Plaj modasının en havalı ve en önemli aksesuarlardan biri. İster plajda ister havuz başında olun, güneş ile daima dost kalmalısınız. Doğru ve kaliteli bir güneş gözlüğü bu dayanışmanın en önemli faktörü. Her sene olduğu gibi bu yaz da tabii ki Ray-Ban stilinde klasik gözlükler çok görülecek. Bununla beraber hafif materyallerden yapılmış, yuvarlak ve kemik çerçeveli modellere de rastlamak mümkün. 

Ayakkabılar
Bu sene düz deri ve süet deriden yapılmış, gladyatör tipli sandaletler, renkli kauçuk ergonomik terlikler ile bez ve süet deriden yapılmış hafif espadriller en çok tercih edilenlerden olacak. Tabii ki sandalet tarzında açık bir ayakkabı giymeden önce ayak bakımınızı da yaptırmayı unutmayın.

Plaj çantaları
Şehirde tüm hayatınızı bir çantaya sığdırmaya çalışırken, plaj için de bu durum asla değişmiyor. Otelden plaj veya havuza, sahilde bir konsere veya akşamüstü eğlence mekanlarına giderkensize neden stil sahibi ve pratik bir çanta eşlik etmesin? Bu sene özellikle hafif kumaşlardan yapılmış, açık pastel tonlarında bez plaj 
çantaları ve ince süet deri sırt çantaları oldukça popüler. 

Havlular ve güneş kremi
Yaz başlamadan önce sanırım ilk alışverişimiz bu ikiliden başlıyor. Havlular bu sene yine çok renkli ve çok desenli. Doğru ve kaliteli kumaşlara özen göstermek bu durumda çok önemli, özellikle çabuk kuruyan ve hafif olanları seçmelisiniz. Cildinizin en önemli dostu ise tabii ki güneş kremi. Aslında güneş teninize sıcak yaz tonları bırakırken aynı derecede de

UV ışınlarıyla çok kolay 
zarar verebiliyor. Seçeceğiniz güneş kremi son derece makul bir faktörde ve kalitede olmalı. Akşamları ise serinletici etkili güneş sonrası nemlendiriciyi de es geçmeyin.

PAYLAŞ