DÜNYADAKİ EN İYİ PLAJLAR

23.07.2018 13:54:43

Deniz, kum ve güneş üçlüsü, beach club’larla sofistike bir görünüme kavuşuyor ve dünyanın dört bir tarafındaki kumsallar partileri, yemekleri ve özel hizmetleriyle bizi kendilerine mıknatıs gibi çekiyor!

Elif ÖKSÜZ – [email protected]

FINOLHU
Fish & Crab Shack

Maldivler’in Finolhu bölgesinde yer alan Fish&Crab Shack, Hindistan cevizi ağaçlarının altında, yunusların bir adım ötenizde yüzdüğü uçsuz bucaksız deniz manzarasında bir beach club. Bu beach club’ı bölgenin en sevileni ve en eğlencelisi yapan ise lokasyonunun yanı sıra lezzetli mutfağı. Maldivler’de denizin altında yediğiniz yemekleri unutun; burada yiyeceğiniz yumuşak kabuklu yengeç takoları size bambaşka bir gastro deneyimi yaşatabilir. Bir oturuşta 15 tane yerseniz şaşırmayın! 

BALI
Chapung Se

Geleneksel Endonezya mimarisi ile çağdaş İskandinav stilinin bir araya geldiği Chapung Se Bali, otel içinde yer alan soyut tabloları, tasarımcı mobilyaları ile Wos River Vadisi’ne tepeden bakan bir konuma sahip. Ubud yeşilliklerinin içinde beach club demek, havuz başında vakit geçirmek anlamında geldiğinden Chapung Se’nin havuzu da bölgenin popüler uğrak noktalarından gösteriliyor. Özelikle Pazar günlerinin en sevilen havuz başı eğlenceleri, chill-out müzikleri ile İbiza partilerini anımsatıyor. Latin etkisi altındaki kokteyller ve lezzetli atıştırmalıklar da havuzun artılarından. Yemekler ise Yunan mutfağından izler taşıyor; tabii ki Endonezya dokunuşuyla. 

ANGUILA
Breezes

Karayipler’de Rüzgâraltı Adaları’nın en kuzeyindeki ada devleti, palmiyelerin altında serinleten, yemekleriyle parmak ısırtan Anguila’nın en popüler beach club’ı Breezes, The Reef Hotel’in bir bölümü. Merrywing körfezinde konumlanan beach club’a sadece tekneyle gidilebiliyor. Şemsiyeler altındaki uzun masalarda yemeğinizi yiyebilir, deniz mahsullerinden Arjantin etine kadar geniş menüden seçim yapabilirsiniz. Baja balık tacoları, mısır salatası ve sashimiyi mutlaka tadın. Akşam üzeri partilerinde ise DJ Michael, upbeat funk ve soul müziği tınıları ile kumsalda yalın ayak partiletiyor.

MIKONOS
Lohan Beach House

Mikonos’un Kalo Livadi bölgesindeki en yeni beach club, bölgenin müdavimlerinden Lindsay Lohan’ın açtığı Lohan Beach House. Lohan bu yatırımında yalnız değil; zira ismini vermek istemeyen Yunan yatırımcılar ile ortaklaşa beach club’ı açtığı söyleniyor. Gün boyu çalan müziğin akşama doğru sesi yükseliyor ve TripAdvisor’da yazılan yorumlara göre o kadar kalabalık oluyor ki elinizi havaya kaldırmak isteseniz bile bunu başaramıyorsunuz! Şef Alsi Sinanaj’ın elinden çıkan Akdeniz mutfağının hakim olduğu menü, gün boyunca servis ediliyor. Lohan Beach House’un Wellness Corner bölümünde masajdan spa’ya, güzellik ritüellerinden yoga seanslarına kadar pek çok dinlendirici etkinlik var.  Butik kısmında ise Lohan’ın tarzını yansıtan giyim ve aksesuar koleksiyonu yer alıyor. 


 

PAYLAŞ