MAXMARA SANAT KOLEKSİYONU DİJİTALDE

15.04.2020 11:54:20

MaxMara, modern sanat koleksiyonu Collezione Maramotti’nin arşivlerini sanat ortamda izleyicileri ile buluşturuyor.

Sanata ve sanatçılara verdiği destek ile bilinen MaxMara, modern sanat koleksiyonu Collezione Maramotti’nin arşivlerini sanal ortamda izleyicileri ile buluşturuyor. MaxMara’nın kurucusu Achille Maramotti tarafından Reggio Emilia’da temelleri atılan Collezione Maramotti, 120’den fazla İtalyan ve uluslararası sanatçıya ait eserlere ev sahipliği yapıyor.

Svenja Deininger | Two Thoughts

Modern sanata yön vermiş Francis Bacon, Basquiat, Alberto Burri, Lucio Fontana, Piere Manzoni, Julian Schnabel gibi isimlerin oluşturduğu koleksiyon çoğunlukla sanatçıların ilk dönemlerinde icra ettikleri eserleri kapsıyor. 

Mona Osman | Rhizome and the Dizziness of Freedom

2. Dünya Savaşı sonundan günümüze doğru 70 yıllık süreci kapsayan koleksiyon, ağırlıklı olarak resimlerden, heykel ve enstalasyon çalışmalarından oluşuyor.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#paroledartista | Claudia Losi, "How do I imagine being there?", 2016 Grazie all'artista @claudialosi e alla sua lettura, ripercorriamo il progetto "How do I imagine being there?", inaugurato alla #CollezioneMaramotti nel 2016. A fianco della mostra, organicamente connesso, nacque il volume dal titolo omonimo, pubblicato da @humboldtbooks, che raccoglie visioni e contributi di pensiero, oltre che della stessa artista, di Matteo Meschiari, Christopher Collins, Fabio Pupin, Giorgio Vallortigara, Carlo Maiolini, Michele Guerra, Paolo Ossola, Isabella Pezzini, Marco Ciriello, Hamish Fulton. Che linguaggio usare per raccontare un luogo? Una peculiare cronaca di viaggio, che si trasforma in coscienza del viaggio, prende avvio da un reale “attraversamento” delle isole di S.ta Kilda nel 2012 per poi spostarsi nel terreno della mente, approdando alla costruzione di nuove mappe...

Collezione Maramotti (@collezione_maramotti)'in paylaştığı bir gönderi ()

Bu özel sergiyi keşfetmek için Collezione Maramotti’nin sosyal medya hesaplarını ve Youtube kanalını ziyaret edebilir, sanatla bezenmiş ilham dolu bir yolculuğun kapılarını aralayabilirsiniz.

Melda YÜZBAŞIOĞLU - [email protected] 

PAYLAŞ