BELÇİM BİLGİM, LONDRA ENERJİSİYLE PARLIYOR

28.08.2017 16:33:18

Belçim Bilgin Londra’ya taşınıyor mu taşındı mı, neler oluyor derken kimse derinlere girip onun şahane dünyasının kapılarını aralamamıştı… ALEM ile ilk kez Londra’daki evinde başlayıp, sokaklarda yaptığımız çekimle objektif karşısındaydı. Her zamanki gibi samimi, güler yüzlü ve bol enerjili haliyle açtı kapısını bizlere. Oğlu Rodin ile Londra maceralarını sıcacık yuvalarından dinlemenin keyfini ALEM okuyucularına bırakıyoruz.

Röportaj Gözde YÖRÜKOĞLU

Fotoğraf James D. KELLY

Styling Mustafa ORAL ÜNLÜ

Saç Ali Vural AKPINAR

Makyaj Cüneyt ÖZKETEN

Güzel enerjisiyle, bana iyi gelen ve etrafındaki herkese neşe saçan biri o. Güzelliği, başarısı ve oyunculuk kariyerinde durmaksızın ilerlemesi kaçınılmaz bir gerçek. Belçim’in menajeri Meltem Kazaz ile Londra’ya doğru yola koyulduğumuzda, havaalanında birbirimize bakıp: ‘’Gerçekten gidiyor muyuz’’ dedik. Öylesine heyecanlı ve öylesine istediğimiz bir projeyi gerçekleştiriyorduk ki!

Neler yapıyorsun? Flm çekiyordun; ne oldu ?

Başrollerini Halil Sezai ve Ata Berk Mutlu ile paylaştığım Rüzgar filminin çekimleri çok yoğundu. Film bitti paydos dedik ve 17 Kasım gösteri tarihi diye vedalaştık herkesle.

Şu sıralar neler yapıyorsun?

Londra’ya geldim vize ve Rodin’in okulu ile ilgili bazı işlemler tamamlamam gerekiyordu onları yapmaya geldim, iki günlüğüne. Sonra İstanbul’a geri geleceğim. Bir dizi çekimim olacak. Ancak bu alternatif bir dizi, internetten yayınlanacak. 7 YÜZ adını taşıyan dizide benim oynayacağım bölümün adı “Karşılaştırmalar”. Yönetmenliği ve senaristliği Tunç Şahin’e ait. Gözde karakterini canlandıracağım dizi  her bölümde oyuncuların ve senaryonun değiştiği, alternatif kuralları yıkmayı hedefleyen bir yapım. Bunun için de büyük kahramanlık numaralarına girmeyen biraz daha yabancıların yaptığı diziler formatında bir iş.

Film yapımı diziden daha farklı değil mi?

Filmin kendi hikayesi ve yapımcının isteğine göre o da değişiyor. Mesela son filmimde yoğun çalıştık. Filmin son gününde de şunu söyledim: ‘’Herkes çok tatlıydı, çok güzel insanlarla çalıştım. Bu sette en büyük avantajım bu kadar iyi kalpli insanın bir araya toplanmış olmasıydı’. Her gün sete gittiğimde, en yorgun günde bile onların yüzüne bakıp kendime geliyordum. Yönetmenimiz, oyuncuya ve çalışma arkadaşlarımıza da çok saygı duyan biriydi. Yaratma alanlarına ve kendilerini ortaya koymalarına saygı duyan bir yönetmendi. Çok sakin yönetti bütün seti ve onun enerjisi ile herkes mutlu çalıştı sonuna kadar. Ama elbette çok çalıştık.

 

RÖPORTAJIN TAMAMI ALEM'DE! 

PAYLAŞ