BATYA KEBUDİ İLE ZARİF VE RENKLİ SOHBET

16.08.2017 13:41:45

Mücevher tasarımcısı Batya Kebudi ile Nişantaşı’ndaki evinde bir araya geldik ve onun renkli dünyasını keşfe çıktık.

Ayça BARUT TANMAN – [email protected]

Fotoğraflar: Ertan DEMİRBİLEK

Kendi adını taşıyan mücevher markasıyla beğeni toplayan Batya Kebudi, tanıştığınız anda onu yıllardır tanıyormuş gibi hissetmenizi sağlayacak kadar sıcak ve samimi. Nişantaşı’daki evinde bir araya geldiğimiz Kebudi ile tasarımlarından kişisel tarzına, kozmetik merakından evindeki vazgeçilmez objelerine uzanan keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.


-Yaz koleksiyonunuz çok renkli. Tasarımların hikayesini sizden dinleyebilir miyiz?
Soğuk kış günlerinde bambaşka bir coğrafyada büyüleyici bir macera yaşamak istiyordum, bunun için Afrika kıtasını keşfettim. Güney Afrika’nın en uç noktası olan Cape Town, vahşi güzellikleri, doğası ve sıcakkanlı halkıyla kısa sürede kalbinizi çalıyor. Oranın renklerinden ilham aldım. Yeni koleksiyonumda en çarpıcı renkler ortaya çıktı. Koleksiyonda renkli taşlar yarı değerli doğal taşlardan oluşuyor. Mercan, turkuaz, lapis ve malahit renkli yaz günlerinde vazgeçilmeziniz olacak. Her biri el yapımı olan bu küpeler hayatınıza renk katıyor. Lapis yani lacivert iki formda karşımıza çıkıyor. Lapisin depresyonu ortadan kaldırıcı etkileri var, kaygıları azaltır, kemikleri güçlendirir. Mercan da iki rengiyle ve iki modeliyle koleksiyonda karşımıza çıkıyor. 

-Gardırobunuzdaki en değerli parçalar hangileri?
Kendi tasarımım olan mücevherlerim, DVF elbiselerim, ayakkabılarım ve çantalarım... 

-Günlük hayatınızdaki favori parçalarınız?
Siyah pantolon, beyaz gömlek günlük favorilerim. Hafif topuklu ayakkabılarım ve stilimi tamamlayan çantam ile her gün taktığım kendi takılarım.

Röportajın tamamı bu hafta ALEM'de...

PAYLAŞ