GÖZ MAKYAJININ OLMAZSA OLMAZLARI

07.12.2018 12:15:48

Göz makyajının olmazsa olmazı farlar renk çeşitliliğiyle gün geçtikçe daha da cezbedici oluyor. Biz de Nars’ın yaratıcısı François Nars ile bir araya gelerek bu işin sırrını konuştuk.

Ceylan YENİACUN - [email protected]

Kadınların içgüdülerini takip etmelerini ve tıpkı bir aksesuara aşık olabildikleri gibi farlara da aşık olabilmelerini istiyorum.” François Nars kadınlara risk almalarını ve farların renkli dünyasında eğlenceli bir yolculuğa çıkmalarını öneriyor. Haksız da değil sanki... Birçoğumuz belki de farkında olmadan aynı renk tonları etrafında dönüp duruyoruz. 

Sizce bir far formülünde en önemli elementler nelerdir? Pigment mi, dokusu mu, bitişi mi?
Bunların hepsi, ama pigment en önemlilerinden biri. İlk bakışta iyi gözüken ancak renk konusunda eksik kalan farlardan hiç hoşlanmıyorum. Yeni formülümüzde, ürün geliştirme ekibimiz yumuşak, kuru durmayan ve zengin pigmentli farlar oluşturmak için fazlasıyla çalıştılar çünkü farların ipeksi bir his uyandırmalarını ve kolayca uygulanabilir olmalarını istiyordum. 

Göz farları hakkında en sevdiğiniz şey nedir?
Farlar, kadınların risk alarak ve farklı uygulamaları deneyerek görünümleriyle oynamalarına izin verir. Kadınların içgüdülerini takip etmelerini ve tıpkı bir aksesuara aşık olabildikleri gibi farlara da aşık olabilmelerini istiyorum. Renk, “beni al” diye çığlık atmalı. Bir far ile, sonsuz renk seçeneği sayesinde sınırsız görünüm elde edilebilir. Risk alın ve eğlenin!

Bir farın renk çeşitliliğine ve farklı bitişlere sahip olması niçin önemlidir? Sadece iki ana far rengi ile çalışabilecek olsanız, bunlar hangileri olurdu?
Göz makyajı ile yapabileceğiniz çok fazla şey var, o yüzden de sahip olduğunuz renk çeşitliliği ya da bitişi asla yetmez. Bu koleksiyon fazlasıyla kapsamlı, çeşitli cilt tonları için farklı renkler ve bitişler sunuyor. Mutlaka sahip olunması gerekenler için bir ışıltılı ve bir mat far diyebilirim. Ve tabii ki, Pandora Duo Eyeshadow. Bir siyah ve bir beyaz far ile harikalar yaratabilirsiniz. Ayrıca, cesur pop renklerden yumuşak nötr tonlara kadar geniş renk seçeneği içeren ve farklı dokulara sahip bir koleksiyon yaratmak istedim. Makyaj sizin ruh halinizi yükseltmeli. Canlı renkleri bunu yapabildikleri için çok seviyorum, sizi mutlu ediyorlar. Genellikle nötr renkler kullanan kadınları yeni bir şeyler denemeleri konusunda teşvik etmeye çalışıyorum, koyu yeşiller ve koyu bordolarla eğlenmek gibi. 

Her kadının makyaj çantasında olması gereken renkler neler?
Bejler ve kahve tonları her zaman için makyaj koleksiyonunuzda bulunması gereken renkler. Ben bu renklerle her zaman çalışıyorum. Bu renklere sahip olmak, bir kot cekete veya siyah elbiseye sahip olmak gibi bir şey. Farlar size farklı tonları bir arada kullanarak deney yapma imkânı sunan ürünler. Herhangi bir görünümü bir partiye veya akşam yemeğine taşıyabilmek için birkaç tane eğlenceli renge de sahip olmanızı öneririm, her zaman sadece bej veya kahverengi kullanmak bir noktadan sonra sıkıcı bir hale gelecektir.

Sizin favori far uygulama şekliniz hangisi?
Sadece bir tane seçmem mümkün değil! Bu tamamen elde etmek istediğiniz görünüme bağlı aslında. Fırçalar da çok önemli ancak ben makyajı uygularken parmaklarımı kullanmayı da seviyorum. Günlük görünümler için, parmaklarımı kullanmayı tercih ederken sofistike bir dumanlı göz makyajı veya eyeliner uygulamak istediğimde fırçalara ihtiyacım oluyor. Makyajı uygularken kaliteli fırçalar kullanmak gözle görülür bir fark yaratacaktır. Mükemmel bir makyaj görünümü için yüzlerce fırçaya ihtiyacınız yok, maksimum beş ya da sekiz temel fırçayla da istediğiniz görünümü elde edebilirsiniz. 

Favori göz makyajı görünümünüz hangisi? Dumanlı mı yoksa belirgin gözler mi?
Hepsini severim ancak iyi uygulanmış bir dumanlı göz makyajı her zaman favorilerimden biri olmuştur. Bence kadınları çok güzel ve güçlü gösteriyor. Dumanlı bir makyaj, gözlere gizem ve çekicilik kazandırıyor, aynı zamanda da çok sofistike görünüyor. Ayrıca, dumanlı göz makyajından korkanlar da koyu kahveler ve grilerle daha doğal bir görünüm elde edebilir. Farların size kendiniz için doğru olanı seçebilme özgürlüğü tanımasını çok seviyorum.

PAYLAŞ