PRENSES DIANA'nIN MÜZİKALİ GELİYOR

22.12.2017 11:11:14

1997 yılında hayatını kaybeden Prenses Diana için ölümünün 20. yılında belgeseli yapıldı, heykeli için çalışmalar başladı ve şimdi de müzikal haberi geldi. Müzikal, La Jolla Playhouse'da sahnelenecek.

Elif ÖKSÜZ - [email protected]

San Diego'da bulunan University of California içindeki La Jolla Playhouse ismini taşıyan tiyatro salonu, Prenses Diana'nın müzikalini sahnelemeye hazırlanıyor. Henüz tarih netleşmese de, bazı detaylar geldi bile. Onlardan en önemlisi, müzikalin konusu. Hikaye, 1981 yılında Prenses Diana ve Prens Charles'ın tanışıp evliliğie giden dönemi anlatacak ve evlilik sonrasında Diana'nın yaşadığı sıkıntılar ve medyanın onun üzerinde kurduğu baskı etrafında dönecek. 

Christopher Ashley'nin yöneteceği müzikalin yaratıcıları ise Joe DiPietro ve David Bryan. "Diana" ismini taşıyacak müzikal, Playhouse'un 2018-19 döneminin en iddialı yapımı olacak. Müzikal şu soruyu soruyor: "Yıl 1981 ve dünya, bir kraliyet düğünü görmeye hazır. Ama acaba 20 yaşındaki prenses, evliliğin arkasından gelecekler için hazır mı?

PAYLAŞ