MEGHAN MARKLE VE PRENS HARRY’DEN BÜYÜK KARAR

10.01.2020 11:16:20

Meghan Markle ve Prens Harry, İngiltere Kraliyet Ailesi ile yolları ayırmaya karar verdi ve finansal olarak bağımsızlığı tercih etti. İngiltere hala ses getiren olay ile çalkalanıyor.

Öykü BADUR – [email protected]

Sussex Dükü Prens Harry ve eşi Meghan Markle sosyal medya hesaplarından yaptıkları duyuru ile İngiltere Kraliyet Ailesi’ndeki üst düzey görevlerinden çekildiklerini açıkladı. Bundan sonra yılın bir bölümünü Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada arasında geçireceklerini açıklayan çift finansal olarak bağımsızlıklarını istedikleri için bu yolu seçtiklerini açıklamalarında belirtti. İngiltere Kraliyet Ailesi’ne bu konuda herhangi bir bilgi vermeden açıklamayı yapmaları en şaşırtıcı noktaydı.

Bu durum ertesi gün manşetlere konu oldu ve İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılışına benzetilerek Brexit tarzında “Megxit” başlığıyla gazetelerde yer aldı. Sosyal medyada, Meghan Markle’ın Prens Harry’i İngiltere Kraliyet Ailesi’nden ayırdığı yazışmaları yankılandı. Markle’ın Harry’i oldukça etkilediği, önce abisi William ile arasını bozduğu şimdi ise ailesinden ayırdığı söylentileri dolaşmaya hala devam ediyor. Eltiler Kate Middleton ve Meghan Markle’ın anlaşamadıkları da uzun süredir gazetelere konu oluyordu. Aralarında çatışmalar ve tartışmalar olduğu, kıskançlık krizleri yaşandığı da biliniyor.

En son İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in geleneksel Noel mesajı yayınladığı sırada masada, Prens Philip, Kral George, Prens Charles ile Düşes Camilla, Prens William ile eşi Cambridge Düşesi Kate ve çocuklarının fotoğraflarına yer vermesine rağmen Sussex çiftinin fotoğraflarına yer vermemesi dikkat çekmişti.

Buckingham Sarayı, çiftin yaptığı açıklama karşısında Kraliçe II. Elizabeth’in üzüntülü olduğu; Sussex Dükü ve Düşesi ile görüşmelerin henüz erken aşamada ve bunların üzerinde çalışılması zaman alacak karmaşık konular olduğunu belirtti. 

Yaşananların ardından çalkalanmalar sürüyor. Londra’da yer alan Madame Tussauds Müzesi’nin Müdürü Steve Davies yaptığı açıklamada bu şaşırtıcı habere tepki olarak Meghan Markle ile Prens Harry’nin figürlerinin artık İngiltere Kraliyet Ailesi figürleri arasında yer almayacağını ve balmumu heykellerini kaldırdıklarını ifade etti.  

Dışarıdan ihtişamlı görünen saray, içerideki hesaplaşmalarını bu yıl çözebilir mi dersiniz?

PAYLAŞ