23 NİSAN ETKİNLİK REHBERİ

14.04.2020 13:38:18

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı sanal da olsa coşkuyla kutluyoruz!

@savewithstories

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

“Green Eggs and Ham” by @drseuss (published by @randomhousekids) - read by #KateWinslet . THIRTY MILLION CHILDREN rely on school for food. Responding to the needs of kids during these school closures, @savethechildren and @nokidhungry have a new fund @SAVEWITHSTORIES to support food banks, and mobile meal trucks, and community feeding programs with funds to do what they do best—and also—with educational toys, books, and worksheets to make sure brains are full, as well as bellies. . If you can manage a one time gift of $10, please text SAVE to 20222. If another amount would work better for you, please visit our website—link in bio. There is no maximum and there is no minimum—together we will rise and together we can help. . Thank you and stay safe. XX #SAVEWITHSTORIES

#SAVEWITHSTORIES (@savewithstories)'in paylaştığı bir gönderi ()

Koronavirüs döneminde aileleriyle birlikte karantinada kalan çocukların eğlenceli ve kaliteli vakit geçirmeleri için Jude Law'dan Kate Winslet'a birbirinden ünlü isimler masallar anlatıyor.

@akbanksanat 

Çocukları sanatın büyülü dünyasıyla buluşturan Akbank Sanat, ay boyunca eğlenceli ve yaratıcı atölye çalışmalarıyla minikleri sanat yapmaya davet ediyor. Çocuk atölyeleri sanat eğitmeni Barış Karayazgan'ın yürütücülüğünde çocukların evdeki malzemelerle, kendi kendilerine veya ebeveyn desteği alarak gerçekleştirebilecekleri atölyeler Akbank Sanat Youtube kanalından cumartesi günleri yayınlanıyor.

@eticocuktiyatrosu 

Her hafta Eti’nin Youtube hesabında dünyaca ünlü klasiklerden seçkiler yayınlanıyor. Bu hafta: Pinokyo. Takipte kalın!

PERA MÜZESİ ÇOCUK ETKİNLİKLERİ

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

4-6 yaş grubundaki çocuklara bir önerimiz var: "Binbir Surat" oyunu! İhtiyaç listemizde boya kalemi, kağıt, makas ve ip var. Çok basit: fotoğraftaki gibi, kağıtlara suratlar çiziyoruz, bu suratları iplerle maskeye çevirebilir, ya da döndür çevir oynayabilirsiniz. 👧🖍️👦 #peraöğrenme

Pera Müzesi | Museum (@peramuzesi)'in paylaştığı bir gönderi ()

Online ortamda çocuklar için tiyatro oyunları, eğlenceli aktivite önerileri gibi yaratıcı ve öğretici içerikler paylaşan Pera, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 100.yılı için de özel bir program hazırlıyor. Farklı yaş gruplarından çocuklara seslenen bu program, sanatı farklı yönleriyle, eğlenceli oyunlar eşliğinde deneyimlemeye, hayal kurmaya, düşünmeye ve hareket etmeye davet ediyor. Etkinliklerin detayları 23 Nisan'da Pera Müzesi web sitesinde sunulacak. (https://www.peramuzesi.org.tr/Egitim-Gruplari/Guncel)

TEK TIKLA GEZEBİLECEĞİNİZ SANAL TURLAR

Kurtuluş Savaşı Müzesi

LİNK

Rahmi Koç Müzesi

LİNK

Miniatürk

LİNK

Oyuncak Müzesi

LİNK

Zeugma Müzesi

LİNK

Legoland

LİNK

National Müzesi

LİNK

Nasa (Uzay Keşfi)

LİNK

Ulusal Parklar

LİNK

National Akvaryum

LİNK

Blenheim Sarayı

LİNK

Cirque du Soleil

LİNK

 

İŞ BANKASINDAN ÇOCUKLAR İÇİN ONLINE SATRANÇ TURNUVASI (@isbankasi )

Türkiye Satranç Federasyonu’nun ana sponsoru olan İş Bankası, çocuklar için 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel online satranç turnuvası düzenliyor. 24 Nisan - 13 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşmesi planlanan turnuvaya 9-14 yaş aralığındaki tüm çocuklar katılabilir. Turnuvaya kayıtlar www.kumbaradergisi.com sitesi üzerinden yapılabilir.

TATE KIDS

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Our #WorkoftheWeek is a photograph by Errol Sawyer (born 1943). In this charming image of three boys and three facial expressions we’re reminded of the numerous video calls with loved ones and colleagues during this time. There are plenty of faces being pulled every second around the world. 🌍 ​Tag the individual whose call always makes you smile.

Tate (@tate)'in paylaştığı bir gönderi ()

Londra'daki modern sanat müzesi Tate Modern web sitesinde, çocukların kaliteli ve eğlenceli vakit geçirmeleri adına Tate Kids ile online aktiviteler düzenliyor. Buradan ulaşabilirsiniz. 

PAYLAŞ