MBFWI'NİN PERDE ARKASINDA

19.03.2019 12:01:30

İHKİB Yönetim Kurulu Üyesi ve Etkinlikler Komitesi Başkanı Cem Altan ile heyecanlı maraton öncesi bir araya geldik ve yeni sezon takvimini konuştuk.

MBFWI’nin yeni sezonunda bizleri neler bekliyor? Bu sezon nasıl bir değişim hakim moda haftasına?

 

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un 13. sezonunu İHKİB olarak gerçekleştirmekten ve dolu dolu bir takvim ile moda endüstrisini karşılamaktan ötürü mutluyuz. Bu sezon Türk modasının tecrübeli ve yetenekli isimlerinin yanı sıra genç ve başarılı isimlerin takvimde sayılarının arttığını görmek bizim için gurur verici.

 

Bu sezon takvimde oldukça genç ve yetenekli isimler var. Genç tasarımcıları sahiplenen bir duruş sergiliyor MBFWI. Bu konuda ne söyleyebilirsiniz?

 

İHKİB olarak genç tasarımcıları desteklemek bizim için çok değerli. Benimsediğimiz “Dört dörtlük eylem planı çerçevesinde”, önümüzdeki beş yıl içinde global ölçekte Türkiye’yi temsil eden, Türkiye’nin ihracatına tasarımcı markası ürünlerle katkıda bulunan genç tasarımcıların sayılarının artmasını hedefliyoruz. Gençlere, onların yaratıcılığına inanıyoruz ve bugün MBFWI takviminde gördüğünüz Emre Pakel, W-S-M, Şebnem Günay, Tuğçe Özocak, Selen Akyüz gibi isimlerin gelecekte global ölçekte ses getireceğini; tasarımlarının dünyanın farklı köşelerinde prestijli satış noktalarında tüketicilerle buluşacağını düşünüyoruz.

PAYLAŞ