ASENA SARIBATUR İLE ÇOK ÖZEL

20.12.2018 14:31:00

Hakan Yıldırım tasarımları ile ışıltılı bir moda çekimi gerçekleştirdiğimiz Asena Sarıbatur'a merak ettiklerimizi sorduk.

Neden Hakan Yıldırım tasarımlarını seçtin? 

Bu noktada bu çekimin moda editörü Emrecan ile bakış açımız çok örtüşüyor. Sanırım Emrecan'ın çekimlerine en çok yakışan tasarımlar Hakan Yıldırım'a ait. Hakan Yıldırım benim için de hem insan olarak hem de tasarımcı olarak çok özel bir yerde. Her tasarımı birer sanat eseri gibi.. Müthiş bir işçilik söz konusu. Ayrıca her birinin çok özel bir hikayesi olduğu o kadar belli ki, ben dokunduğum an gerçekten bunu hissediyorum. Sanırım böyle özel bir çekimde kendimi ancak onun tasarımlarıyla bu kadar iyi hissedebilirdim! Emrecan'ın müthiş ve maksimalist dokunuşuyla her şey çok daha büyüleyici hale geldi!

Yeni yıl gecesi sana ne ifade ediyor?

Geçen her yıl, biten her yaş bana hem umut verir hem de biraz hüzün.. O yüzden yeni gelecek olan yıla, yaşa çok büyük bir sevgi ve umutla sarılmak isterim. Her şeyi çok daha güzelleştirmesini ümit ederek... Bu umut dolu, mutluluk dolu duyguları doyasıya yaşamak, paylaşmak gerektiğini düşünürüm. Yeni yıl gecesi zihnimizde pozitif düşünceler, kalbimizde güzel duygular ve yanımızda sevdiklerimizle, ailemizle doyasıya güldüğümüz bir gece olmalı! Elbette alabildiğine ışıltı ve parıltı olmazsa olmazımız!

Asena Sarıbatur için modanın tanımı nedir?

Moda benim için kıyafetlerin, trendlerin çok ötesinde.. Aslında birçok farklı dinamikten etkilenen, dolayısıyla birçok farklı detayı, dinamiği takip etmemizi gerektiren; bu anlamda bizi besleyen çok kapsamlı bir olgu. Tarih, sanat, sinema, müzik, mimari vs. Moda tüm bu alanlarla birlikte daha da değer kazanan ve tüm bu alanları da  yakından takip etmemizi sağlayacak gerçek bir vizyon gerektiren; böyle değerlendirildiğinde hem bireyi, hem toplumları çok daha üst noktalara taşıyabilen çok önemli bir dinamik.

Sen nasıl bir 2019 hayal ediyorsun? 

Öncelikle tüm dünya için barış, huzur dolu bir yıl olmasını umut ediyorum. Hep güzelliklerin olduğu, ülkemiz için, sektörümüz için büyük başarıların, gurur veren projelerin yer aldığı bir yıl olsun! Dünya Türk markaları, Türk tasarımcıları konuşsun!  Ben kendi adıma 2019'u, kariyerim için her şeyin olumlu yönde değişeceği yıl olarak belirlemiştim. Uzun zamandır onu bekliyorum :) Umarım öyle olacak... TV programımı içerik olarak daha üst noktalara taşımak, bunu aynı zamanda dijitalde de yürütmek, global projelerimi arttırmak benim hedeflerim arasında yer alıyor. Herkese harika bir 2019 diliyorum!

Fotoğraf :Mustafa Nurdogdu

Styling : Emrecan Sandal

Saç : Talat Kıvrak

Makyaj : Barış Yılmaz

Styling Assistanı: Naz Koral

PAYLAŞ