KUBİLAY SAKARYA'NIN ZAMANSIZ STİLİ

26.09.2018 13:10:50

Bir yandan iç mimarlık mesleğine devam ederken diğer yandan Instagram hesabından erkek stili konusunda ilham veren Kubilay Sakarya ile modaya dair her şeyi konuştuk.

Elif ÖKSÜZ TAŞKIN – [email protected] / Fotoğraflar Burak ELMALI

Mekan için Çırağan Palace Kempinski’ye teşekkür ederiz.

Bize iyi bir stilin püf noktalarını söyler misiniz?

İyi bir stil güncel modadan uzak zamansız parçalardan oluşmalı diye düşünüyorum. Moda olan trendleri kişi kendi süzgecinden geçirip yorumladığında hem kendine yakışanı giymiş hem de daha zamansız bir görünüm elde etmiş oluyor. Örneğin ben ayna karşısına geçtiğimde içinde iyi hissetmediğim hiçbir şeyi giymiyorum.

Sizi şu sıralar en çok heyecanlandıran trend nedir?

Kışın beni en çok heyecanlandıran trend bel çantalarının geri dönüşüydü. Şu anda ise herkeste gördüğümüz dar/skinny pantolonların yeniden genişlediğini, paçaların bollaştığını görüyoruz. Ben de yeniden bol paça pantolonlar giymeyi çok özlediğimi fark ettim. Bu geri dönüş için oldukça heyecanlıyım. Son dönemde en sevdiğim parçaları bulduğum adres ise Nişantaşı’nda yer alan Alialtamoda mağazası.

Şimdiye kadarki en kötü moda akımı neydi?

Bu şekilde aklıma gelen pek çok kötü akım var ama bunların içerisinde benim en kabul edemediğim çorap ve sandaletin bir arada giyildiği dönem. Bu akımı ve görüntüyü bir türlü kabul edemiyorum. Blair Waldorf’un da söylediği gibi ben de “Sandals are not shoes’ (Terlikler ayakkabı değildir)”diyorum!

PAYLAŞ