İPEK ERSOY'UN STİLİ

07.09.2018 10:45:25

Pia Bébé & Enfant markasının kurucusu İpek Ersoy ile evinde buluştuk ve stilini mercek altına aldık.

Ayça BARUT TANMAN – [email protected] / Fotoğraflar: Selin SARAL

Çocukluk yıllarında hayalini kurduğu elbiseleri anneannesine tasarlatan İpek Ersoy, modayla soluk alıyor desek yeridir. Marka ve stil danışmanlığı yapan Ersoy, masalsı çocuk ayakkabılarına imza attığı Pia Bébé & Enfant ile yurt dışında da büyük ilgi çekiyor. Gelecekte farklı alanlarda tasarımlara imza atmayı hedefleyen İpek Ersoy ile Bebek’teki evinde bir araya geldik ve “minimal cool” olarak adlandırdığı stili üzerine konuştuk.

Modanın büyüsüne çocuk yaşta kapılanlardan mısınız?

Modaya ilgim çocukluk yıllarıma dayanıyor, bunda anneannemin büyük bir rolü olduğunu söylemeliyim. Daha o yaşlarda kendim için hayalini kurduğum elbiseler vardı. Anneannem kumaşları özenle seçip tasarlarken ben de sabırsızca onu izlerdim. Hayal ettiğim parçaların gerçeğe dönüştüğü o anlar yıllardan beri modanın sihrine kapılmamın en büyük nedeni. 

Kişisel tarzınızı nasıl tanımlarsınız?
Zamansız bir gardıroba sahibim. Sezon trendlerini kalıcı parçalarla karıştırıp kombinlemekten keyif alıyorum. Minimal cool olarak adlandırabilirsiniz. Özellikle boho stilinde, özgün ve egzotik tasarımları tercih ediyorum.

Tarzınıza en yakın bulduğunuz markalar hangileri?
Saint Laurent, Balenciaga, Céline, Attico.

Sizden bir stil önerisi istesek…
Tarzınızı yansıtmıyorsa sezonun en iddialı tasarımını giymek için direnmeyin, vücut tipinize ve yaşınıza uygun parçalara yatırım yapın.

RÖPORTAJIN TAMAMI ALEM'DE.

PAYLAŞ