AZER POLAT'IN STİLİ

16.08.2018 17:55:37

“Favori mücevheriniz hangisi?” diye sorduğumuzda, yanıtı “Piercing’ler” olan ilgi çekici ve bir o kadar da zarif bir stile sahip olan Azer Polat ile gardırobunun vazgeçilmezleri üzerine konuştuk.

Lara MUTLU – [email protected] / Fotoğraflar: Selin SARAL

“Öncellikle o anki ruh halime göre değişiyor ama çoğunlukla rock chic, biraz ‘edgy’, çok nadiren ‘girly’...” Azer Polat, stilini bu cümleler ile tarif ediyor. Polat ile stilinin derinliklerine daldık.

Stilinizi nasıl ifade ediyorsunuz?

Her şeyden önemlisi, rahat olmak ve vücut tipime göre giyinmek stilimi belirleyen en önemli unsurlardan. Özellikle anne olduktan sonra rahat giyinmek, benim için şart oldu çünkü çok hareketli bir oğlum var.


Verebileceğiniz en iyi stil tavsiyesi nedir?

Gardırobunuzdaki en güzel giysi, her zaman özgüveninizdir. Bir de Iris Apfel’in, “Yapabileceğiniz en büyük moda hatası, aynaya bakıp kendinizi görememektir” sözü.

Takı ve mücevherlerde favorileriniz neler? En çok neler takarsınız?

Ciddi bir piercing merakım var. Lise yıllarımdan beri bu böyleydi. New York’ta okumaya gittiğim yıllarda karşıma çıkan ve o günlerden beri sadık müşterisi olduğum Maria Tash’ı yakından takip ediyorum. Kaba olan piercing’lere zarafet ve şıklık kattığı için bu marka daima favorilerim arasında. Bunun dışında saçımı genellikle toplu kullandığım için halka ve sallantılı küpeler, günlük hayatımdaki tercihlerim.RÖPORTAJIN TAMAMI ALEM'DE.

PAYLAŞ