2018 GOLDEN GLOBE ÖDÜL TÖRENİ'NİN EN ŞIK KADINLARI

08.01.2018 10:02:20

2018 Altın Küre Ödülleri'nin kırmızı halıda en şık olan kadınlarını bir araya getirdik. Öğrenmek için habere tıklayın.

Çise GÜNGÖR - [email protected]

Fotoğraflar: REUTERS

75. Golden Globe Ödülleri, Beverly Hills’te düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Bu yıl Hollywood'daki taciz olaylarını protesto etmek için yıldızlar siyah giyinerek kırmızı halıya çıktı. Hollywood'un güçlü aktrisleri yapılan bu haksızlıklara daha fazla sessiz kalamayacaklarını söyleyerek Time's Up (Vakit geldi!) sloganını kullanılanarak erkek iktidarına karşı kadınların yalnız olmadıklarını duyurdular.

Farkındalık yaratmak için sinema ve televizyon dünyasından aralarında Reese Witherspoon, Meryl Streep ve Natalie Portman’ında bulunduğu 300 kadın 'Time's Up' isimli yeni bir dijital platform kurdular.

Gelelim kırmızı halıda şıklıklarıyla dikkat çeken isimlere. Törenin gerçekleşmesine haftalar varken, yıldızların protesto için siyah giyinecekleri söylenmişti. Tek renk siyah olunca, elbiselerdeki modeller birbirine benzer olarak karşımıza çıktı. Reese Witherspoon her yıl olduğu gibi bu yılda straplez bir model seçti. Kendall Jenner, tercihini etek kısmı uçuş uçuş bir modelden yana kullandı.

Straplez Model Tercih Edenler

Emilia Clarke, Heidi Klum, Jessica Biel ve Dove Cameron’un tercihleri straplez modelden yana oldu. Emilia Clarke, göğüs kısmı açık Miu Miu elbisesini, Harry Winston mücevherleriyle tamamlamış. Saçlarını ise her zaman olduğu gibi doğal bırakmayı tercih etmiş. Heidi Klum, tüy ve taşlarla hareket kazanan Ashi Studio imzalı elbisenin altına Le Silla topuklu sandaletlerini giymiş. Mücevherleri ise Lorraine Schwartz markasına ait. Doğal güzelliğiyle ön planda olan Jessica Biel, saç modelinde çok başarılı olmasa da tüllerle hareketlenen Dior elbisesini başarılı taşımış. Bulgari mücevherleriyle de her zamanki gibi göz doldurmayı başardı. Dove Cameron ise zarif tavırlarıyla kırmızı halının prensesi gibiydi. Monique Lhuillier elbise ve doğal dalgalı saçlarıyla, şık kadınlar arasına girmeyi başardı.

Uzun Kollu Elbiseler

Hollywood’un güçlü kadınlarından Alicia Vikander, Eva Longoria, Catherine Zeta-Jones ve Angelina Jolie uzun kollu, tüy ve dantel detaylarıyla hareket kazanan elbiseler giymeyi tercih etmişler. Alicia Vikander gecede ödülleri kazananlara taktim eden sunucular arasındaydı. Sırt kısmı dekolteli Louis Vuitton elbisesinde işlemeler ön plandaydı. Saçlarını ise sıkı bir topuz yaparak toplamış. Geçtiğimiz hafta 5 aylık hamile olduğunu açıklayan Eva Longoria, Genny marka bacak kısmı derin yırtmaçlı elbisesini, Lorraine Schwartz mücevheriyle tamamlamış. Catherine Zeta-Jones gecenin en kusursuz isimlerindendi. Dantel ve işlemelerle süslü elbisesi Zuhair Murad’a ait. Siyah elbisesi, Lorraine Schwartz marka zümrüt ve elmaslarla kaplı mücevherleriyle tamamlayarak nefes kesici bir görünüm kazanmış. Kırmızı halının en çok aranan isimlerinden biri olan Angelina Jolie, kol kısmı tüylerle kaplı Atelier Versace elbisesi ve Forevermark mücevherleriyle her zamanki iddiasını konuşturdu.

İddialı Siyah Elbiseler

Issa Rae, Rachel Brosnahan, Jessica Chastain ve Kate Hudson elbiselerine ufak oyunlar yaparak hareket kazandıranlardandı. Issa Rae, kumaşı kendinden parlak olan Prabal Gurung elbisesinin omuz ve sırt kısmını tüller ile yükseltmiş. Göğüs dekoltesini, Lorraine Schwartz markalı uzun bir kolye takarak göz alıcı bir havaya sokmuş. Rachel Brosnahan, her zaman görmeye alışkın olduğumuz romantik bir havada karşımıza çıktı. Tek omuzlu Vionnet elbisesini, balerin topuzuyla tamamlamış. Jessica Chastain, doğal dalgalı kızıl saçlarıyla gecenin en güzel kadınlarındandı. Armani Prive elbisesi ve Piaget avize küpeleriyle oldukça hoştu. Törenin en cesur ismi derin göğüs dekolteli Valentino  elbisesi ve kısa sarı saçlarıyla Kate Hudson oldu. 

PAYLAŞ