LOUIS KAHN’A YENİDEN BAKIŞ

16.11.2017 16:34:02

Pera Müzesi bu ay ilgi çekici bir sergiye daha ev sahipliği yapıyor. “Cemal Emden Fotoğraflarıyla LOUIS KAHN’A YENİ/DEN BAKIŞ” sergisi, dünyaca tanınmış Amerikalı mimar, düşünür ve sanatçı Louis Kahn’ın yapıtlarına ve sanatsal çalışmalarına odaklanıyor.

Pera Müzesi bu ay ilgi çekici bir sergiye daha ev sahipliği yapıyor. Seranit Grup sponsorluğunda ve Arçelik’in desteğiyle düzenlenen “LOUIS KAHN’A YENİ/DEN BAKIŞ: Cemal Emden’in Fotoğrafları - Çizimler ve Resimler” sergisi, dünyaca tanınmış Amerikalı mimar, düşünür ve sanatçı Louis Kahn’ın yapıtlarına ve sanatsal çalışmalarına odaklanıyor.

Mimar ve fotoğraf sanatçısı Cemal Emden’in belgelediği ve Kahn’ın yapılarına yeni bir bakış sunan fotoğrafları merkezine alan serginin küratörlüğünü mimar N. Müge Cengizkan, tasarımını ise Bülent Erkmen üstleniyor.,

Kahn’ın tüm yaşamını geçirdiği, çalıştığı ve eğitmenlik yaptığı Pensilvanya, Dakka ve Ahmedabad’da bulunan mimari yapıtlarına ait çizim ve fotoğrafların yanı sıra seyahat eskizlerini bir araya getirilmiş. Sergi, Louis Kahn’ın çok yönlü kişiliğini gözler önüne sererken, sanatçının Türkiye’deki bu ilk sergisi kapsamında, Amerika’da öğrencisi olmuş Orta Doğu Teknik Üniversitesi kökenli mimar-eğitimcilerin deneyim ve düşüncelerini paylaştıkları röportajlar da izleyiciyle buluşuyor.

PAYLAŞ