MAKYAJ ARTİSTLERİNDEN TÜYOLAR

09.07.2019 16:52:03

Hazır düğün ve yaz sezonu açılmışken ünlü makyaj artistlerinden günlük hayat koşuşturmasında bize zaman kazandıracak tüyolar aldık.

Ceylan YENİACUN - [email protected]

 

 

Gökhan Yalçıner
Jonat’s Couture Makyaj Artisti

 

Yaz makyajı için önerileriniz neler?

Yaz makyajı için tercih edeceğimiz nemlendirici ve baz büyük önem taşıyor. Spf faktörlü nemlendiriciler tercih etmenizi öneririm. Yaz makyajlarında cildin sağlıklı ışıltısını ortaya çıkarmak en önemli noktalardan biri. Dudakların nemli kaşların kendi formunda taralı, gün batımından ilham alacağımız sıcak ateş renkleri hem ciltlerde hem de dudaklarda hayat bulacak.

 

Önümüzdeki sezon makyaj trendlerinde neler var?

Önümüzde ki sezon makyaj trendlerinde kişinin kendi karakterini cesurca ortaya çıkaracağı özgür dokunuşlarla hayat bulacak. Bunun için gökyüzü renkleri ve gümüşi tonları birleştirerek daha metalik dokular elde ederek daha güçlü ve cesur bir etki yaratmış olacak.

 

 

Ali Rıza Özdemir
L’Oréal Paris Makyaj Tasarımcısı

 

 

Yaz için makyaj çantamızda olmazsa olmaz ürünler neler olmalı?

Kusursuz görünümlü bir ten için benim tercihim Infaillible More Than Concealer Kapatıcı. Hem gözaltınızda hem de tüm yüzünüzde uygulayabileceğiniz gibi en koyu rengiyle yüzünüzü şekillendirebilirsiniz. Makyajınızda odaklanacağınız noktalar gözler ya da dudaklar olmalı. Bunun için benim önerim: Kirpiklerinizde lifting etkisi yaratacak waterproof bir maskara.. Dudaklarda ise Shine rujlar favorilerim arasında.

 

Düğün makyajında en çok nelere dikkat ediyorsunuz?

Düğün günü her gelin güzel ve ilgi çekici olmak ister. Belki de sabaha kadar sürecek bu uzun ve özel günde en önemli konulardan birisi de doğru makyajı uygulamanın kalıcı olması. Bunun için makyaja başlamadan önce mutlaka cildin temizlenmesi ve cildin uygun bir nemlendiriciyle nemlendirilmesi gerekir. Sağlıkla ışıldayan ve bebeksi pürüzsüzlükte bir cilt görünümü için cildi nazikçe temizlemek ve cildin ihtiyaç duyduğu nemi anında sağlamak önem kazanıyor.

 

 

Melis İlkkılıç
Celebrity Makyaj Artisti

 

Önümüzdeki sezon makyaj trendlerinde neler var?

Önümüzdeki sezon yine parlak ciltler var. Ben çok sevmeme rağmen şeftali tonları göreceğiz. Sarı ve turuncu tonlar yerine içerisinde hafif pembelik olan şeftali tonlarını öneriyorum.

 

Yaz için makyaj çantamızda olmazsa olmaz ürünler neler olmalı?

En önemli ürün SPF’li bir BB krem ya da nemlendirici, dudak nemlendiricisi. Göz, dudak ve yanak aydınlatmak için Lip&Cheek ürünler. Benefit’in Benetint ürünü gibi.

 

HABERİN TAMAMI ALEM ÖZEL SAYISINDA. 

PAYLAŞ